عصر بازارمدیران خودرو

نرخ تورم روستایی کاهش یافت

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران درصد تغییرات شاخص کل تورم روستایی در ۱۲ ماه منتهی به تیر ماه سال ۱۳۹۵ را نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸.۳ درصد اعلام کرد که نسبت به تورم ۱۲ماهه منتهی به خرداد ماه امسال (۸.۸) کاهش یافته است.

نرخ تورم روستایی کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص کل (برمبنای 100=1390) در تیرماه امسال عدد 239.9 را نشان می دهد که نسبت به ماه پیش از آن 2 درصد افزایش داشته است.
  نرخ تورم نقطه به نقطه روستایی برای تیر ماه امسال 6.6 درصد اعلام شده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (5.7) افزایش دارد.
  براساس این آمار، شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم 261.4 رسید که نسبت به ماه قبل 2.8 درصد افزایش دارد.
  همچنین شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد 257.9 رسید که نسبت به ماه گذشته 3 درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی « خوراکی ها » نیز نسبت به ماه مشابه پارسال 5.3 درصد افزایش دارد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه 7.1 درصد است.
  شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در تیرماه نسبت به ماه مشابه پارسال 5.6 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در 12ماه منتهی به تیر ماه 1395 نسبت به دوره مشابه پارسال 7 درصد است و نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به خردادماه (7.7) کاهش یافته است.
  همچنین شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در تیرماه امسال به رقم 225.4 رسید که 1.5درصد نسبت به ماه گذشته افزایش نشان می دهد.
  میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل 7.3 درصد بوده و نرخ تورم 12 ماه منتهی به تیر ماه 1395 نسبت به دوره مشابه پارسال این گروه 9.3 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به خرداد ماه سال 1395 (9.7) کاهش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو