عصر بازار

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد

پوشش‌های بیمه‌ای کوتاه مدت صادرات تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد

عصر اعتبار- مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از کاهش نرخ حق بیمه این صندوق با تصویب هیئت وزیران در بخش پوشش‌های کوتاه مدت برای اکثر کشورهای هدف و نیز شرکت‌هایی که به طور مرتب برای صادرات خود از پوشش‌های بیمه ای صندوق استفاده می کنند تا نرخ ۸۰ درصد کاهش خبر داد.

پوشش‌های بیمه‌ای کوتاه مدت صادرات تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، همچنین با اشاره اینکه تعداد صادر کنندگان جدید در بخش های مختلف به ویژه در بخش پتروشیمی افزایش یافته است، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری چتر حمایتی صندوق تعداد بیشتری از صادرکنندگان کشور را پوشش دهد.

  وی همچنین با اشاره به شناسایی و اعتبار سنجی برخی شرکت‌های معتبر روسی، عنوان کرد: حدود 200 شرکت روسی فعال در زمینه‌های مختلف شناسایی و به صورت یک مجموعه در اختیار صادر کنندگان قرار گرفته است و بر همین اساس ریسک قصور تعهدات روسی، تحت پوشش قرار داده می شود.

  مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در ادامه با بیان اینکه اجرایی شدن صدور ضمانت ورود موقت(گمرکی) مدنظر قرار گرفته است، گفت: عملیاتی نمودن صدور انواع ضمانت نامه‌های بانکی اتصال به سامانه اطلاعاتی گمرکی در قالب پنجره واحد تجاری از دیگر اقدامات این صندوق بوده است.

  سیّدعلی همچنین به عملکرد کمی این صندوق در سال 1394 اشاره کرد و افزود: این صندوق درسال گذشته 694 فقره بیمه نامه و ضمانت نامه به نفع 151 صادر کننده و بانک با ارزش معادل 931 میلیون دلار صادر کرده است.

  وی افزود: از این رقم 86 درصد از کل پوشش های صندوق در سال گذشته مربوط به بخش صنعت بوده که 54 درصد از کل این پوشش‌های بیمه‌ای مربوط به کشور های پر ریسک با درجه ریسک 6 و 7 بوده است که نشان دهنده حمایت همه جانبه صندوق از صادرات در شرایط سخت است.

  مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران همچنین با بیان اینکه در سال گذشته معادل 82 میلیون دلار خسارت به صادرکنندگان در راستای حمایت هرچه بیشتر از صادرات غیر نفتی داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: اعطای سقف اعتباری به 200 کشور به منظور حمایت از صادرکنندگان، بازیافت خسارت پرداخت به میزان 21 میلیون دلار، اعطای سقف اعتباری 324 بانک به مبلغ 6560 میلیون دلار به منظور پوشش ریسک صادرکنندگان و نیز افزایش سرمایه صندوق معادل 200 میلیون دلار جهت ارتقا خدمات مناسب به صادرکنندگان کشور از جمله فعالیت‌هایی است که مد نظر قرار گرفته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو