عصر بازار

سرقینی اعلام کرد

مجوز صادرات طلا صادر شد

عصر اعتبار- بر اساس گفته‌های معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از این پس با مجوز بانک مرکزی این امکان فراهم شده که طلای تولیدی در کشور صادر شود.

مجوز صادرات طلا صادر شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، جعفر سرقینی امروز (دوشنبه) در نشست خبری خود با اشاره به وضعیت تولید و صادرات سنگ آهن گفت: زمانی که ما به وزارت صنعت، معدن و تجارت آمدیم در لیست تعرفه ها، ‌ تعرفه گندله و کنستانتره به ترتیب 30 و 35 درصد بود، در حالی که سنگ آهن خام تعرفه صادراتی صفر داشت. اما امروز با آن که نتوانستیم تعرفه سنگ آهن را بالا ببریم اما تعرفه گندله و کنسنانتره را به صفر رساندیم با هدف این که موجب تشویق سرمایه‌گذاران برای تکمیل چرخه های تولید سنگ آهن و فولاد شود که بر اساس آمار، این اتفاق صورت گرفت.

  وی در خصوص وضعیت معدن B 19 که چادرملو به دنبال بهره برداری آن است، گفت: این معدن که قرار است به صورت مشترک توسط چادرملو و سنگ آهن مرکزی مورد بهره برداری قرار گیرد، در حال حاضر بهره برداری از آن همچنان مورد مخالفت محیط زیست است که امیدواریم با طرح آن در شورای محیط زیست این مشکل را حل کنیم t چرا که منابع سنگ آهن مرکزی و چادرملو تا چند سال آینده به پایان خواهد رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو