عصر بازار

در اولین جلسه شورای عالی صادرات غیرنفتی چه گذشت؟

رسیدگی به عدم استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات

عصر اعتبار- اولین جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی پس از ابلاغ بسته حمایت از توسعه این نوع از صادرات در حالی برگزار شد که با طرح مسائل مختلفی روبه‌رو بود.

رسیدگی به عدم استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از ایسنا، در این جلسه که با برشمردن چالش‌ها و مشکلات پیش‌روی توسعه صادرات غیرنفتی همراه بود به دو نرخی بودن قیمت ارز، موانع اداری برای صادرات برای داروهای دامی، عدم استرداد به موقع مالیات بر ارزش افزوده کالاهای صادراتی و بالا بودن هزینه‌های خدمات بندری به عنوان برخی از چالش‌های این حوزه اشاره شد.

  علاوه بر این در مورد عدم استرداد به موقع مالیات بر ارزش افزوده کالاهای صادراتی مقرر شد تا توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی کارگروهی تشکیل شده و به چالش‌های آن رسیدگی کند تا در اسرع وقت با پیدا کردن راهکارهای لازم موانع پیشرو برطرف شده تا تفسیرهای متفاوتی توسط مسوولان در حوزه صادرات وجود نداشته باشد.

  تاکید بر مشوق‌های صادراتی مساله دیگری بود که در این جلسه مطرح و سازمان مدیریت مکلف شد موضوع مشوق‌های صادراتی را جزو اولویت‌های خود قرار دهد و اعطای خط اعتباری به کشورهای هدف صادراتی به گونه‌ای انجام شود تا این کشورها برای اجرای پروژه‌های خود از کالاها و نیروهای انسانی ایرانی استفاده کنند.

  این جلسه با حضور وزرای امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصاد و دارایی، کشور، جهاد کشاورزی، نفت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و رییس سازمان ملی استاندارد برگزار شد و علاوه بر مسائل مطرح شده فوق گزارشی از عملکرد صادرات غیرنفتی و تراز تجاری صادرات و واردات ایران طی چهار ماهه نخست سال جاری ارائه شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو