عصر بازار

افزایش بیش از ۷۰ درصدی تجارت ایران و روسیه

عصر اعتبار- شبکه خبری آر تی به نقل از سفیر روسیه در ایران نوشت: با برداشته شدن تحریم های بین المللی گردش تجاری میان مسکو و تهران بر مبنای سال به سال ۷۰.۹ درصد رشد کرده است.

افزایش بیش از ۷۰ درصدی تجارت ایران و روسیه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، لووان جاگاریان گفت: از زمانی که تحریمهای بین المللی علیه ایران برداشته شده اند، علاقه شرکتهای روسی به فعالیت در این کشور افزایش یافته است.

  وی اظهار کرد: شرکتهای روسی روابط تجاری قبلی با ایران را ازسرگرفتند و شرکتهای جدید هم آماده هستند وارد این بازار شوند. گسترش بیشتر تجارت یکی از اولویتهای اصلی همکاری دو جانبه با ایران است.

  سفیر روسیه در ایران خاطرنشان کرد در پنج ماه نخست سال 2016 گردش تجاری میان روسیه و ایران 70.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2015 افزایش پیدا کرده و به 856 میلیون دلار بالغ شده است.

  به گفته جاگاریان، صادرات روسیه به ایران به میزان 91.5 درصد افزایش یافت و به 697 میلیون دلار رسید. واردات روسیه از ایران هم 16 درصد افزایش یافته و به 158 میلیون دلار بالغ شد. افزایش تجارت با تهران با صادرات ماشین آلات و تسلیحات حاصل شد.

  جاگاریان همچنین انتظار دارد شمار بالایی از گردشگران ایرانی امسال به روسیه سفر کنند. وی در این باره گفت: سال گذشته حدود 35 هزار روادید برای شهروندان ایرانی صادر شد و برای نخستین بار ایران در میان 20 کشوری بود که بیشترین شمار گردشگر را در روسیه داشتند از این رو انتظار می رود رکورد سفر گردشگران ایرانی به روسیه امسال شکسته شود. در مقابل گردشگران روسی معدودی به ایران سفر می کنند که سفیر روسیه در تهران امیدوار است این روند تغییر پیدا کند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو