عصر بازار

بانک مسکن :

استقبال مردم از حساب صندوق پس انداز یکم

عصر اعتبار- مدیر طرح و برنامه بانک مسکن گفت: با کاهش نرخ سود، افتتاح صندوق پس انداز یکم در کشور افزایش یافته است.

استقبال مردم از حساب صندوق پس انداز یکم
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد حسن مرادی گفت : تا هفتم مرداد حدود 58 هزار و 110 نفر در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم حساب باز کرده اند.

  وی درباره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم گفت : بعد از اقدامات بانک برای گشایش شرایط افتتاح و کاهش نرخ سود تسهیلات ؛ استقبال چشمگیری از حساب شد و مقایسه با پارسال حاکی از آن است که روند حساب های افتتاحی به بیش از دو برابر رسیده است و بانک در دو مقطع اقدام به کاهش نرخ سود از 14 به 13 درصد و از ابتدای تیر نیز ماه به 11 درصد کرده است.

  وی افزود : در مقطع قبلی ما شاهد افزایش افتتاح حساب به میزان 77 درصد بودیم و در مرحله دوم که نرخ سود به 11 درصد کاهش پیدا کرد شاهد این بودیم که ورودی ها به میزان 112 درصد افزایش پیدا کرد.

  مرادی با اشاره به استقبال تهرانی ها از صندوق پس انداز یکم تاکید کرد: افتتاحیه روزانه ما در تهران 135 درصد رشد داشته است که نشان می دهد تسهیلات بیشتر به قشر هدف خود نزدیک تر شده و شرایط آن مناسب تر شده است.

  وی تاکید کرد: 18 خرداد 94 طرح حساب صندوق پس انداز یکم کلید خورد و در ماه اول 6 هزار و 500 نفر افتتاح حساب داشتیم و با توجه به اینکه برای بهره مندی از تسهیلات یک سال باید بگذرد اواخر خرداد افرادی که ابتدا سپرده گذاری کردند می توانستند دریافت کنند.

  مرادی ادامه داد: ما هرچه از تاریخ شروع حساب فاصله بگیریم کسانی که از حساب صندوق پس انداز یکم استفاده می کنند بیشتر خواهد شد.

  وی افزود: پارسال 35 هزار و 757 فقره جذب سپرده داشتیم و در 4 ماه امسال 22 هزار نفر افتتاح حساب کردند که اگر بخواهیم با ماه های قبل مقایسه کنیم استقبال بیشتر شده است.

  مرادی ادامه داد: بانک مسکن ، سبد متنوعی از تسهیلات را ارائه می کند و صندوق پس انداز مسکن جوانان که برنامه بلندمدت 15 ساله است و از سال 5 به بعد امکان دریافت تسهیلات وجود دارد و سقف تسهیلات کمتر خواهد بود ، همچنین صندوق های عادی و صندوق پس انداز مسکن یکم را داریم که در تمامی انواع صندوق ها باتوجه به اینکه مبتنی بر پس انداز است باید سپرده گذاری در بانک صورت گیرد.

  وی ادامه داد : تسهیلات دیگری هم برای افرادی که می خواهند به سرعت از تسهیلات استفاده کنند ، داریم که با خرید و ارائه گواهی سپرده ممتاز از طریق کارگزاری ها و فرابورسی و شعب بانک مسکن می توانند اقدام کنند و اگر خودشان حساب داشتند می توانند اوراق را به بانک ارائه دهند.

  مرادی ادامه داد: کسانی که زمان برای آنان مهم است می توانند از اوراق استفاده کنند اما قیمت تمام شده برای آنان بیشتر است و هزینه ان تا اوراق خریداری شود با نرخ سود تسهیلاتی که به بانک پرداخت می کنند 17،5 درصد است در حالی که در صندوق پس انداز مسکن یکم 11 درصد است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر