عصر بازار

شرایط مالی عربستان رو به وخامت است

عصر اعتبار- اقدامات ریاضتی دولت عربستان، صدمه جدی به بدنه اقتصادی این کشور وارد کرده است.

شرایط مالی عربستان رو به وخامت است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، عربستان در حال حاضر به دلیل رشد تولید ناخالص داخلی ضعیف خود، با شرایط اقتصادی نابسامانی نسبت به گذشته روبرو شده است.

  روند فعلی اقتصاد این کشور باعث شده که دولت مردان سعودی  به افزایش مالیات ها رو بیاورند. این در حالی است که شرایط مالی عربستان موجب ناتوانی این کشور در پرداخت تعهدات خود به کارگران شده است ضمن اینکه آینده هزاران کارگری که  از کشورهای جنوب آسیا در این کشور مشغول کار هستند، در هاله ای  از ابهام قرار گرفته است.

  در برخی از موارد گزارش شده که دولت عربستان حتی از تهیه غذا  برای کارگران هم ناتوان شده است و این خود گویای شرایط وخیم مالی این کشور است ؛ کشوری که با صرف کردن بودجه خود در جنگ های نیابتی، ذخایر ارزی را به طرز قابل توجهی کاهش داده است.

  همچنین کاهش بهای نفت، دولت این کشور را به سمت اجرای اقدامات ریاضتی سوق داده و تاخیر در پرداخت دستمزدها، پیمانکاران را با مشکلات متعددی روبرو کرده است.

  این شرایط ریاضتی بیش از حد انتظار به بدنه اقتصادی سعودی ها صدمه وارد کرده است و پروژه های ساختمانی را به تعطیلی کشانده است.

  دولت سعودی در بحران مالی جهانی که در سال 2009 میلادی اتفاق افتاد به شرکت ها کمک مالی می کرد تا با بحران جدی روبرو نشوند اما در حال حاضر نه تنها خبری از این اقدامات نیست بلکه پیش پرداخت به پیمانکاران از 20 درصد به 5 درصد کاهش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
  آرشیو