عصر بازار

معاون سازمان صنایع کوچک خبر داد

افزایش ۲ برابری سرمایه‌گذاری‌ خارجی در پسابرجام

عصر اعتبار- معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از معرفی بیش از یک‌سوم واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل‌دار کشور که پرونده آنها در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شده به بانک‌های عامل خبر داد.

افزایش ۲ برابری سرمایه‌گذاری‌ خارجی در پسابرجام
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا،  فتح‌علی محمدزاده در سفر به استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بانک‌های عامل در صورت تشکیل سریع پرونده از سوی واحدهای تولیدی - صنعتی و طی مراحل قانونی، ظرف مدت چند روز تسهیلات مورد نیاز را در اختیار این واحدها قرار می‌دهند.

  وی از ثبت‌نام بالغ بر 43 هزار واحد تولیدی و صنعتی مشکل‌دار کشور برای استفاده از تسهیلات رونق تولید در سامانه دولتی بهین‌یاب خبر داد و افزود: تاکنون کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در سراسر کشور موفق به بررسی پرونده‌ها و درخواست‌های بیش از 15 هزار و 100 واحد تولیدی و صنعتی مشکل‌دار کوچک و بزرگ شدند.

  معاون عمران و محیط‌زیست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه فرآیند بررسی پرونده‌ها، معرفی به بانک و تامین مدارک مورد نیاز و انجام روال قانونی زمان‌بر است، خاطرنشان کرد: از آغاز اجرای این طرح تاکنون بالغ بر 5700 واحد تولیدی و یا صنعتی مشکل‌دار که در زمره واحدهای کوچک و بزرگ تعریف می‌شوند برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

  محمدزاده با اشاره به تلاش‌های دولت تدبیر و امید برای عبور از شرایط فعلی و فائق شدن بر رکود و ایجاد رونق در فضای تولید کشور افزون بر 160 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل که عموما زیر ظرفیت واقعی خود فعالیت می‌کنند اختصاص داده است.

  وی با گلایه از برخی که با نادیده‌گرفتن اقدامات دولت تدبیر و امید، نقش گشایش‌های ایجاد شده در اقتصاد کشور را بی‌اثر می‌خوانند، افزود: در اثر همین گشایش‌ها امروز سرمایه‌گذاران زیادی برای فعالیت در فضای اقتصاد کشور به میدان آمدند.

  معاون عمران و محیط‌زیست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزایش سرمایه‌گذاری‌های خارجی را یکی از برکات اجرایی شدن برجام ارزیابی و خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن برجام سرمایه‌گذاری‌های خارجی در ایران اسلامی از 201 میلیارد دلار به 4.1 افزایش یافته است که همین گواهی بر اثرگذاری مثبت خدمات این دولت است که در آینده نمود بیشتری نیز خواهد یافت.

  محمد زاده از استان سمنان به عنوان استانی مستعد توسعه صنعتی نام برد و ضمن تاکید بر  تسریع در ایجاد و تکمیل زیر ساخت‌های زیربنایی اضافه کرد: باید در ارائه خدمات زیربنایی مناسب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به واحدهای صنعتی، بیش از گذشته تسریع شود تا کم‌کم شاهد رونق تولید در کشور باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو