عصر بازار

سبحانی خبر داد

۷۰۰ میلیارد تومان واگذاری جایگاه‌ سوخت به بخش خصوصی

عصر اعتبار- یک سالی است که جایگاه‌های سوخت در لیست واگذاری دولت و سازمان خصوصی سازی قرار گرفته، مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه در نزدیکی هفته دولت ۱۲۱ جایگاه سوخت به مزایده گذاشته می‌شود، گفت: امیدوارم این واگذاری ها در آستانه هفته دولت به شکوفایی اقتصاد بیانجامد.

۷۰۰ میلیارد تومان واگذاری جایگاه‌ سوخت به بخش خصوصی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، سیدجعفر سبحانی درباره واگذاری جایگاه‌های سوخت به بخش خصوصی، گفت: قرار است در 15 شهریور ماه، 121 جایگاه سوخت در 25 استان از طریق مزایده، واگذار شود. این تعداد جایگاه سوخت تقریبا 700 میلیارد تومان ارزش ریالی دارد.

  وی گفت: امیدواریم این واگذاری‌ها که در آستانه هفته دولت انجام می‌شود بتواند به شکوفایی اقتصاد کمک کند و وضعیت کسب و کار را در بخش خصوصی رونق بخشد.

  مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه در این واگذاری‌ها تسهیلاتی برای خریداران در نظر گرفته شده، افزود: در سری قبل واگذاری‌ها، 40 درصد حصه اولیه به صورت نقد پرداخت می‌شد و بقیه اقساط دو ساله بود، اما در واگذاری‌های این دوره، مقدار حصه اولیه از 40 درصد به 30 درصد برای تمام جایگاه ها کاهش یافته و بازپرداخت اقساط 85 درصد از جایگاه‌های سوخت از دو سال به سه یاچهار سال افزایش یافته است. علاوه بر این در روش قیمت‌گذاری جدید، 70 الی 80 درصد جایگاه‌های سوخت قیمت‌شان تعدیل شده است.

  مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در مورد جزئیات کاهش دوره پرداخت اقساط نیز گفت: پرداخت اقساط درمورد 60 درصد جایگاه ها 4 ساله و در مورد 25 درصد جایگاه ها 3 ساله شده است همچنین دوره پرداخت اقساط برای 15 درصد جایگاه های سوخت تغییری نکرده است. علاوه بر این جزئیات این موارد در سایت سازمان خصوصی سازی منتشر شده است.

  سبحانی درباره علت کند شدن واگذاری‌ها در سه ماهه اول سال 1395، تصریح کرد: واگذاری‌های مان،   مخصوصا واگذاری‌های بلوکی در سه-چهار ماهه اول سال 1395  مقداری کند صورت گرفت که علت آن شروع شدن فصل مجامع شرکت‌ها بود. هر ساله در پایان تیرماه مجامع شرکت‌ها برگزار می‌شود. وقتی ما می‌خواهیم در سه ماهه اول سال شرکت‌ها را قیمت‌گذاری کنیم آن ها در معرض حسابداری، بازرسی و تعیین وضعیت صورت حساب و سود انباشته هستند.

  مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی درباره دیگر واگذاری سازمان خصوصی سازی، گفت: به تازگی یک واگذاری سنگین داریم که آگهی‌اش را در روزنامه‌های کثیرالانتشار نیز منتشر کردیم. حدود 21 هزار میلیارد ریال واگذاری جدید داریم که 15 شهریور ماه مزایده‌شان برگزار خواهد شد.

  سبحانی توضیح داد: در این واگذاری‌ها 80 درصد از پتروشیمی دماوند با قیمت پایه 1370 میلیارد تومان واگذار خواهد شد. همچنین چند شرکت پتروشیمی دیگر مانند پتروشیمی دهلران و ابن سینا با رقم‌های جزئی‌تر واگذار می‌شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو