عصر بازار

همزمان با بالا رفتن ارزش پوند در برابر دلار و یورو؛

شاخص سهام بورس لندن و بهای نفت خام دریای برنت افزایش یافتند

عصر اعتبار- شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن در پایان معاملات روز پنجشنبه، همزمان با بالا رفتن ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا و یورو و صعود قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روندی افزایشی یافت.

شاخص سهام بورس لندن و بهای نفت خام دریای برنت افزایش یافتند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از ایرنا، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هر روز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در روز پنجشنبه، با افزایش 0.14 درصدی مواجه شد.

  شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن، با 9 واحد افزایش، به 6 هزار 868 واحد رسید.

  شاخص سهام بورس فوتسی 250 لندن نیز با افزایش 0.63 درصدی مواجه بود و با 112 واحد افزایش، به 17 هزار و 871 واحد رسید.

  در همین حال شاخص سایر بورس های مهم اروپایی چون 'دکس' آلمان، 'ایبکس 'اسپانیا و سهام ' کک 40' فرانسه نیز روند افزایشی داشتند.

  در پایان معاملات روز پنجشنبه، ارزش شاخص سهام 'دکس 'در بازار بورس فرانکفورت آلمان 0.62 درصد، شاخص بازار بورس اسپانیا موسوم به «آیبکس» 0.74درصد و شاخص سهام 'کک 40' در بازار بورس فرانسه 0.44 درصد افزایش یافتند.

  پوند انگلیس هم راستا با شاخص سهام بورس لندن، عصر روز پنجشنبه، در برابر دلار آمریکا با 0.83 درصد افزایش، در مقابل 1.3149 دلار و همچنین با 0.5 درصد افزایش در مقابل یورو، در برابر 1.1605 یورو معامله شد.

  در همین حال هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، روز پنجشنبه در بازار لندن، با حدود 99 سنت افزایش (4.5درصد) به 50.84 دلار رسید.

  به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، 'وست تگزاس اینترمیدییت '( دبلیوتی آی ) نیز روز پنجشنبه با 1.38 دلار افزایش ( 4.4 درصد) به 48.17 دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو