عصر بازار

مدیرکل سازمان توسعه صادرات کالا به ایسنا خبر داد

یک‌سوم صادرات ۵۰ میلیارد دلاری محقق شد

عصر اعتبار- مدیرکل دفتر توسعه صادرات کالا سازمان توسعه تجارت از محقق شدن هدف گذاری چهار ماهه صادرات کالا در چهار ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: یک سوم هدفگذاری صادرات ۵۰ میلیارد دلاری کالا محقق شده است.

یک‌سوم صادرات ۵۰ میلیارد دلاری محقق شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمود بازاری با اشاره به اینکه هدف گذاری صادرات کالا طی چهارماهه نخست سال جاری 100 درصد محقق شده اظهار کرد: هدف‌گذاری در مورد صادرات کالا طی سال جاری 50 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است که طی چهار ماهه نخست سال 1395 به رقمی معادل 16 میلیارد دلار رسیدیم که معادل 33 درصد از اهداف صادراتی بود.

  وی ادامه داد: در بخش صادرات کالا رقم در نظر گرفته شده 50 میلیارد دلار بود و در بخش خدمات نیز این رقم 18 میلیارد دلار تعیین شده است که مربوط به بخش‌هایی همچون ترانزیت است. این مسائل به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده و بر همین اساس در حال حرکت و محقق کردن اهداف پیش بینی شده‌ایم.

  مدیرکل دفتر توسعه صادرات کالا سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه طی چهار ماهه نخست سال جاری آمار صادرات در بخش های میعانات و کشاورزی  کاهش جزئی داشت، بیان کرد: در سایر بخش‌ها از جمله پتروشیمی، صنعت، فرش دستبافت، صنایع و تولیدات صنعتی، کشاورزی و سایر اقلام عمده رشد خوبی داشتیم که نسبت به ارقام سال گذشته قابل اشاره است.

  بازاری همچنین با اشاره به اینکه صادرات 50 میلیاردی کالا به 19 بخش تقسیم شده است، گفت: در مورد میعانات گازی پیش‌بینی رقم هفت میلیارد دلاری شده بود و در بخش های صنعت، معدن، کشاورزی و بخش غیرنفتی نیز هدف‌گذاری 43 میلیارد دلاری شده است. ارقام در نظر گرفته شده در بخش کشاورزی نیز معادل پنج میلیارد دلار و در بخش صنایع دستی حدود 300 میلیون دلار است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو