عصر بازار

شرایط دریافت وام برای زوجین خانه‌اولی

عصر اعتبار- پرداخت تسهیلات مسکن به خانه اولی‌ها آغاز شد.

شرایط دریافت وام برای زوجین خانه‌اولی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن گفت: هرچقدر میزان سپرده‌گذاری متقاضیان خرید مسکن از 40 میلیون تومان کمتر باشد بازه زمانی دریافت تسهیلات طولانی‌تر خواهد شد.

  ابوالقاسم رحیمی‌انارکی اظهارداشت: در 6 دوره 6 ماهه یعنی بعد از 3 سال می‌توانند تا 80 میلیون تومان استفاده کنند. منتها کسانی که متقاضی تسریع هستند و می‌خواهند در زمان کوتاهتری از تسهیلات بانک مسکن استفاده کنند با توجه به اینکه حداقل مدت انتظار در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم یکسال است 40 میلیون تومان باید به حساب واریز کنند که پس از گذشت یکسال 80 میلیون تومان از تسهیلات استفاده خواهند کرد.

  عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن ادامه داد: اگر متقاضیان بخواهند سقف را استفاده کنند باید 40 میلیون تومان سپرده‌گذاری کنند. هرچقدر میزان سپرده‌گذاری متقاضیان خرید مسکن از 40 میلیون تومان کمتر باشد بازه زمانی دریافت تسهیلات طولانی‌تر خواهد شد. اما اگر نخواهند  از سقف تسهیلات استفاده کنند بانک‌مسکن به ازای میزان سپرده‌گذاری هر 6 ماه یکبار متوسط موجودی به آنها تسهیلات پرداخت می‌کند.

  رحیمی‌انارکی در تشریح شرایط اعطای تسهیلات مسکن به خانه‌اولی‌ها گفت: شرایط بانک مسکن برای خانه اولی‌ها این است که باید زوجین سابقه استفاده از تسهیلات بانک‌مسکن یا شبکه بانکی را در حوزه مسکن نداشته باشند و همچنین از امکانات دولتی برای تامین مسکن استفاده نکرده باشند. یعنی شرایطی را که استعلام و رصد می‌کنیم در این دو حوزه است یکی حوزه بانکی و دیگری نیز حوزه سازمان ملی زمین و مسکن که از امکانات دولتی برای تامین مسکن استفاده نشده باشد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو