عصر بازار

رشد ۵۴ درصدی صادرات آمریکا به ایران در هفتمین ماه ۲۰۱۶

عصر اعتبار- صادرات آمریکا به ایران در هفتمین ماه سال جاری میلادی با رشد ۵۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۵.۹ میلیون دلار رسید.

رشد ۵۴ درصدی صادرات آمریکا به ایران در هفتمین ماه ۲۰۱۶
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 7 ماهه نخست سال جاری میلادی افت 11 درصدی داشته است.

  مبادلات تجاری دو کشور در 7 ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر 157.7  میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 139.4 میلیون دلار کاهش یافته است.

  بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا جولای امسال 97.7 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 38 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا جولای 2015 بالغ بر 157.7 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

  واردات آمریکا از ایران در 7 ماهه نخست امسال نیز 41.7 میلیون دلار گزارش شده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران صفر بوده است.

  دولت آمریکا بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک که از نیمه ژانویه 2016 به اجرا گذاشته شده واردات برخی کالاها از جمله فرش، زعفران، پسته و خاویار از ایران را آزاد کرده است. طی سالهای گذشته و در پی تحریم‌های این کشور صادرات ایران به آمریکا به مرز صفر رسیده بود.

  بر اساس این گزارش در هفتمین ماه سال جاری میلادی 25.9 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 54 درصدی داشته است. آمریکا در جولای سال قبل 16.8 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.  میزان واردات آمریکا از ایران در این ماه نیز 4.8 میلیون دلار گزارش شده است. در جولای سال قبل واردات آمریکا از ایران صفر بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو