عصر بازار

بیانیه خزانه‌داری آمریکا درباره صدور مجوز فروش هواپیما به ایران

عصر اعتبار- سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا ضمن تایید اعطای «دو مجوز» به ایرباس و بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران، اعلام کرده که این کار طبق مفاد برجام انجام شده است.

بیانیه خزانه‌داری آمریکا درباره صدور مجوز فروش هواپیما به ایران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا ضمن تایید اعطای دو مجوز به ایرباس و بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران، اعلام کرده که این کار طبق مفاد برجام انجام شده است.

  خبرگزاری رویترز بعدازظهر روز چهارشنبه (دیروز) به نقل از منابع آگاه نوشته است که وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهایی را صادر کرده که امکان تحویل دستکم 17 فروند هواپیمای ایرباس به ایران را فراهم می‌کند(جزئیات بیشتر).

  همین خبرگزاری ساعاتی بعد گزارش داد که شرکت «بوئینگ» هم از وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز لازم برای فروش هواپیما به ایران را دریافت کرده است(جزئیات بیشتر).

  سرانجام وزارت خزانه‌داری آمریکا خبر اعطای مجوز به این دو شرکت هواپیمایی غربی برای فروش هواپیما به ایران را تایید کرده است.

  در بیانیه‌ای که توسط سخنگوی این وزارتخانه منتشر شده، تاکید شده که این اقدام در راستای عمل به تعهدات برجامی آمریکا بوده است.

  در بیانیه آمده است: «بنا بر برنامه جامع اقدام مشترک، آمریکا متعهد به صدور مجوز صادرات هواپیماهای مسافربری معین به ایران است».

  سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود: «ما به بوئینگ و ایرباس بنا بر سیاست جدید، دو مجوز برای صادرات هواپیماهای مسافربری خاص به ایران صادر کردیم. این مجوزها شامل شرایط سفت و سختی است تا اطمینان یابیم از هواپیماها تنها برای مقاصد مسافربری استفاده خواهد شد و قابل فروش مجدد یا انتقال آن به یک واحد و شخصیت حقوقی موجود در لیست(سیاه) نباشد».

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو