عصر بازار

مدیرعامل بانک :

ترکش پرداخت های نا متعارف نباید دامن گیر کارکنان بانک ها شود

عصر اعتبار- مدیرعامل بانک قوامین با تأکید بر اینکه رفتار ناصحیح معدودی از مدیران بانکی را نباید به حقوق و مزایای تمام کارمندان بانکی گره زد، گفت: رفتار اشتباهی که از سوی برخی مدیران معدود صورت گرفت عامل فشاری برای کاهش حقوق و مزایای کارمندان بانک‌ها شده که غیرمنصفانه است و باید این رویه اصلاح شود.

ترکش پرداخت های نا متعارف نباید دامن گیر کارکنان بانک ها شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، غلام حسن تقی نتاج در گفت و گویی در خصوص تنظیم دستورالعمل برای تسهیلات دهی به مدیران و کارکنان بانک ها که به دنبال ماجرای فیش های حقوقی مدیران عامل بانک ها مطرح شده است اظهار داشت: افزایش حقوق و مزایای کارمندان بانک بر عهده مدیر عامل و هیات مدیره بانک‌ها است و نباید پرداخت‌های نامتعارف برخی معدود از مدیران که البته با مجوز انجام‌ و متعاقباً با نظارت مسؤولان برگشت داده شده آثار منفی در حقوق و مزایای کارکنان داشته باشد.
  وی تصریح کرد: تعداد معدودی از مدیرانی که مرتکب این اشتباه شدند اگر به حقوق و مزایای دیگر کارکنان بانکی توجه می‌کردند شاید این اتفاق رخ نمی داد و اکنون نیز نباید اجازه داد تبعات این رفتار ناصحیح دامنگیر عموم کارکنان خدوم نظام بانکی شود.
  نتاج با اشاره به حقوق بالای مدیران در بخش خصوصی بانکی، خاطرنشان کرد: در بانک‌های غیردولتی حقوق و پاداش مدیران را سهامداران تعیین می‌کنند اما در بانک‌های دولتی و نیمه‌دولتی ده‌ها افراد شایسته برای احراز صندلی مدیرعاملی و اعضای هیات مدیره وجود دارد.
  وی افزود: بر این اساس اگر فردی به این سمت انتخاب شد غالباً تا حدودی لطفی است که از سوی دولت شامل حال وی شده و در ازای آن باید با عملکرد مؤثر خدمتگذار مردم باشد و انتظار حقوق بخش خصوصی را نداشته باشد.
  مدیرعامل بانک قوامین یادآور شد: اشتباه تعداد معدودی از مدیران نباید به عامل فشار برای کاهش حقوق و تسهیلات کارکنان بانک‌ها منجر شود و این رفتار در این بخش غیرمنصفانه است و باید اصلاح شود تا اقتصاد خانوار این بخش زحمتکش را با مخاطره مواجه نکند.
  وی با تأکید بر این‌که هیات مدیره بانک‌ها باید بر اساس سودآوری و ظرفیت تسهیلات دهی بانک در چهارچوب مقررات منافع کارکنان بانکی را در نظر داشته باشند، گفت: در جوسازی اخیر و فضایی که در خصوص پرداخت‌های نامتعارف انجام شد واقعیتی که مغفول ماند تناسب نداشتن حقوق و مزایای دهها هزار کارمند نظام بانکی به‌تناسب مخارج زندگی بود.
  نتاج ادامه داد: کاهش حقوق و محدودیت‌های تسهیلات دهی به این قشر زحمت‌کش که روزانه بیشترین میزان بهره‌وری در شعب از منظر پاسخگویی به مراجعین را بر دوش دارند بر مشکلات اقتصاد خانوار آن‌ها افزوده و ترکش پرداخت‌های نامتعارف دامن‌گیر آن‌ها شده است.
  مدیرعامل بانک قوامین با طرح این سؤال که آیا حقوق کارمندان صدیق نظام بانکی با مخارج زندگی آن‌ها تناسب دارد، تشریح کرد: متأسفانه این مسئله در وقایعی که رخ داد مغفول ماند که باید دغدغه اصلی مراجع ذی‌صلاح به این بخش معطوف شود. وی تصریح کرد: بهتر است به‌منظور کمک به اقتصاد خانوار هزاران کارمند بانکی این مهم به‌عنوان مسئله اساسی کشور چه در بخش بانکی و چه در بخش‌های دیگر موردتوجه قرار گیرد و تناسب حقوق و مزایای به‌تناسب مخارج زندگی گمشده آب گل الود پرداخت‌های نامتعارف نباشد.
  نتاج در پایان درخواست کرد: افزایش حقوق و مزایای کارکنان شبکه بانکی بر اساس میزان بازدهی بانک‌ها موردتوجه قرار گیرد تا کارکنان با دلگرمی بیشتر و بهره‌وری مؤثرتر از مزایای عملکرد خود منتفع شوند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو