عصر بازار

چین بزرگترین تولیدومصرف کننده طلای جهان

عصر اعتبار- آمار جدید سازمان طلای چین نشان می دهد که این کشور بار دیگر در زمینه تولید و مصرف فلز ذی قیمت طلا در رده نخست جهان قرار گرفت.

چین بزرگترین تولیدومصرف کننده طلای جهان
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، چین در سال 2015 میلادی در مجموع 516 تن طلا تولید کرد که در مقایسه با یک سال قبل از آن شش دهم درصد افزایش داشته که بیش از هر کشوری بوده است.

  افزون بر این در سال گذشته میلادی چینی ها نزدیک به 986 تن جواهرآلات و شمش طلا مصرف کردند که در این زمینه هم در مقایسه با سال 2014 میلادی 3.7 دهم درصد رشد داشت که بالاترین رده مصرف در جهان محسوب می شود.
  تارنمای «یی سی» چین گزارش کرده که چین برای 9 سال متوالی بزرگترین تولیدکننده و به مدت سه سال بزرگترین مصرف کننده طلا در جهان بوده است.
  انجمن طلا در چین نیز گزارش کرده که این کشور در نیمه اول سال 2016 میلادی 229 تن طلا مصرف و 529 تن طلا تولید کرده است.
  چین برای اینکه بتواند در بازار بین المللی طلا و نرخ گذاری ها برای این فلز قیمتی در جهان نیز مشارکت داشته باشد از نیمه اول امسال بورس طلا با ارزش تعیین شده یوانی (پول ملی چین) را راه اندازی کرد.
  شرکتهای معدنی چین هم در سالهای گذشته با سرمایه گذاری در پروژه های تولید طلا در سراسر جهان موفق به ذخایر جدید این فلز گرانبها شده اند.
  از جمله فعالیت های صورت گرفته توسط این شرکتها می توان به سرمایه گذاری آنها در معادن طلای استرالیا و آفریقای جنوبی اشاره کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو