عصر بازارمدیران خودرو

رئیس مرکز آمار ایران خبر داد

مشارکت ۴۴.۷ درصد خانوارها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن

عصر اعتبار- رئیس مرکز آمار ایران گفت: با مشارکت ۴۴.۷درصدی مردم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن، از اهداف ملی سرشماری عبور کردیم.

مشارکت ۴۴.۷ درصد خانوارها در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، امیدعلی پارسا گفت: تا  صبح روز جمعه 10 میلیون و630 هزار خانوار( 35 میلیون و 740 هزار نفر) در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 1395 مشارکت کرده اند.
  وی ادامه داد: تا ساعت 24 امروز فرصت داریم به یک رکورد بین المللی در مورد مشارکت در سرشماری اینترنتی برسیم.
  وی گفت: سهم سرشماری اینترنتی در کشور ژاپن در سال 2015 برابر با 37 درصد بود که ایران از این رقم عبور کرد. بنابراین تا پایان روز جمعه فرصت داریم یک رکورد بین المللی به ثبت برسانیم و این نیازمند حمایت مردم در ساعات باقی مانده است.
  به گزارش تسنیم، مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدف گذاری کرده بود. با رکورد ثبت شده و مشارکت 10میلیون و 630هزار  خانوار در سرشماری سال 95، حدود 2میلیون خانوار بیش از هدف گذاری اولیه در مرکز امار در سرشماری شرکت کرده اند.

  به گفته رئیس مرکز آمار "بودجه 130میلیارد تومانی برای سرشماری نفوس و مسکن در نظر گرفته شده بود" که قسمت مهمی از آن صرف پرداخت هزینه‌های امارگیری دستی میشود. به گزارش تسنیم، مشارکت گسترده مردم در این سرشماری مشخصا باعث کاهش هزینه‌های در نظر گرفته شده برای آمارگیری می‌شود.

  گفتنی است، بر اساس وعده‌های مرکز آمار ایران و وزارت ارتباطات قرار است به هر خانوار که به صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کنند، 2گیگا بایت اینترنت رایگان اهدا شود. همچنین به 1000نفر از مشارکت کنندگان جایزه یک میلیون تومانی به قید قرعه اهدا میشود که روند قرعه کش یو اهدای این جایزه آغاز شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو