عصر بازارمدیران خودرو

مرکز آمار:

نرخ تورم مهرماه به ۶.۶ درصد کاهش یافت

عصر اعتبار- تهران- ایرنا- مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص کل(قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در مهرماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه)۶.۶ درصد است که نسبت به ماه پیش (۶.۷) کاهش یک دهم درصدی دارد.

نرخ تورم مهرماه به ۶.۶ درصد کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاو خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در 12ماه منتهی به شهریورماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 7.9 درصد است که نسبت به ماه گذشته (8.3درصد)، 0.4 درصد کاهش داشته است.

  ** شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
  این شاخص در مهرماه امسال به رقم 270.8 رسید که نسبت به ماه پیش یک درصد کاهش داشته است.
  شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد 268.4 رسید که نسبت به ماه پیش 1.1 درصد کاهش داشته است. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال پیش 8.3 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه 6.7 درصد است.
  شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه پارسال 8.4 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در 12ماه منتهی به شهریورماه نسبت به دوره مشابه پارسال 6.8 درصد است که نسبت به شهریورماه امسال بدون تغییر مانده است.

  ** شاخص گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات
  این شاخص در مهرماه به رقم 219.9 رسید که نسبت به ماه پیش 1.4 درصد افزایش داشته است.
  میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه پارسال 5.9 درصد بوده و نرخ تورم 12 ماه منتهی به مهرماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته این گروه 8.4 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به شهریور ماه امسال (8.9) 0.5 درصد کاهش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو