عصر بازار

معاون وزیر صنعت خبر داد

معرفی حدود ۷۰۰۰ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی از معرفی ۶۹۰۱ واحد صنعتی کشور از طریق کارگروه رونق تولید به بانک های کشور جهت دریافت تسهیلات خبر داد.

معرفی حدود ۷۰۰۰ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، علی یزدانی با اشاره به ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری گفت تمامی دستگاه های اجرایی مکلف به اجرای فرامـین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هستند و باید همه باهم در کنار هم با توجه به اصل وحدت فرماندهی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات واحدها و شرکت های خدماتی با اشاره به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاکیدکرد: اکنون همانند شرایط جنگ تحمیلی که عزم ملی و تمامی قوا شرایط جنگ و بحران های آنرا مدیریت می نمود نیازمند تلاشی جهادگونه و رویکردی مشابه جهت توسعه و شکوفایی اقتصاد و صنعت کشور می باشیم.

  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: از ابتدای تاسیس شهرک های صنعتی (از سال 1364) تا آخر تیرماه سال 1392 مجموعا تعداد 30 هزار و 767 واحد در کل کشور به بهره برداری رسیده اند این در حالی است که بیش از یک چهارم این مقدار تنها در بازه زمانی سه سال و دو ماه یعنی از اول مردادماه 1392 تا کنون 8072 واحد صنعتـی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده است که نشان از تسهیل و بهبود فضای کسب و کار در این مدت دارد.

  وی افزود رتبه شاخص بهبود فضای کسب و کار در ایران بر اساس اعلام بانک جهانـی از 152 در سال 2013 به 120 در سال 2016 ارتقاء یافته است.

  یزدانی با اشاره به وضعیت حوزه صنعت پس از برجام تشریح کرد: در طول 10 ماه بعد از تصویب برجام در حوزه وزارت صنعت معدن و تجارت 85 تفاهم نامه بین المللی با سایر کشورها منعقد شده که 60 مورد از آنها به قرارداد منجر و 30 مورد نیز اجرایی شده است و از طرفی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک نیز در راستای تسهیل در فرآیند تامین مالی صنایع کوچک تا کنون با 13 بانک و موسسه مالی توافق نامه همکاری منعقد نموده است و بر اساس دستور ریاست محترم بانک مرکزی کلیه بانک ها موظف به پذیرش ضمانتنامه صندوق هستند.

  معاون وزیر صنعت با اشاره به بازدیدی که از واحد صنعتی موفق فرش زاگرس داشته است؛ ادامه داد: این واحد از تسهیلات طرح رونق تولید در جهت تامین مواد اولیه و افزایش حجم تولید استفاده کرده است؛ و از طرفی صندوق ضمانت صنایع کوچک نیز آمادگی آن را دارد 60 میلیارد ریال ضمانت نامه جهت تضمین تسهیلا ت مورد نیاز واحد مذکور صادر نماید که30 میلیارد ریال آن برای خرید مواد اولیه و 30 میلیارد ریال برای سرمایه ثابت و توسعه (خرید ماشـین آلات) واحد صنعتـی لحاظ خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: یکی از ماموریت های سازمان صنایع کوچک موضوع تشکیل و توسعه خوشه های کسب و کار است و به واقع رمز موفقیت و پیشرفت کشورهای توسعه یافته در گرو توجه به خوشه های کسب و کار است.

  یزدانی اضافه کرد: در استان کرمانشاه با توجه به مزیت ها و پتانسل های آن 10 خوشه شناسایی شده اند که یک خوشه توسعه یافته و سه خوشه در حال توسعه هستند و شش خوشه دیگر نیز قابلیت توسعه دارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۵ روز پیش
  آرشیو