عصر بازار

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران خبر داد:

استقلال سامانه معاملاتی فرابورس از سایر بازارها

عصر اعتبار- از امروز ۸ آبان ماه ۱۳۹۵ معاملات فرابورس بر روی هسته معاملاتی جداگانه و مختص این بازار صورت می‌گیرد.

استقلال سامانه معاملاتی فرابورس از سایر بازارها
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از سنا، دکتر مرتضی آنالویی، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران "TSETMC" ضمن بیان مطلب فوق، عنوان کرد: در نتیجه تلاش کارشناسان شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، با استقرار و توسعه نرم‌افزارهای مختلف سامانه ‌های معاملاتی، بازارهای فرابورس از بقیه بازارها مستقل شد.

  وی ادامه داد: با توجه به افزایش کمی داد و ستد بازارها، ابزارهای معاملاتی و همچنین کاربران فعال، فراهم کردن افزایش ظرفیت رشد بازارها در دستور کار قرار گرفت و اجرای پروژه ‌های تکثیر سامانه فعلی و انتقال فرابورس به آن، به عنوان یک راه حل آغاز شد و از ابتدای سال جاری اجرا شده است.

  مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با اشاره به مزایای اجرای این طرح، گفت: تقسیم تعداد تراکنش ‌ها روی سامانه‌ ها و کاهش احتمال کندی ناشی از افزایش سفارش ‌ها و معاملات از مهمترین مزایای اجرای این طرح است.

  مرتضی آنالویی افزود: با توجه به آمار، با اجرای این طرح در وضعیت معمول، افزایش 40 درصدی سفارش‌ ها و معاملات بورس و همچنین افزایش 2.5 برابری سفارش ‌ها و معاملات فرابورس بدون ایجاد تغییر محسوس در پاسخ ‌دهی سامانه‌ ها، امکان ‌پذیر خواهد بود.

  وی امکان تفکیک راحت‌ تر فرآیندها و گروه‌ های معاملاتی با قوانین و زمان بندی متفاوت را یکی دیگر از مزایای طرح استقلال فرابورس از سایر بازار ها دانست.

  به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران کاهش ریسک تسری یک مشکل به کل مجموعه از دیگر مواردی است که با اجرای این طرح محقق می شود.

  وی در پایان تاکید کرد: عملیات بازیافت در هنگام پیشامد یک مشکل تنها روی یک مجموعه‌ کوچک‌تر لازم خواهد شد و این امر سرعت بازگشت به وضعیت طبیعی را افزایش و احتمال خطا را کاهش خواهد داد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو