عصر بازار

گزارش هفتگی؛

در معاملات گواهی سپرده سکه چه گذشت؟

عصر اعتبار- هفته اخیر در مجموع ۱۴۶ قطعه سکه بهار آزادی به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

در معاملات گواهی سپرده سکه چه گذشت؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از بورس کالای ایران، هفته گذشته 146 سکه در 13 نوبت معاملاتی مورد معامله قرار گرفت که بررسی معاملات بیانگر آن است که در پنج روز معاملاتی هفته گذشته قیمت ها صعودی بوده است.

  بر این اساس طی هفته گذشته بیشترین حجم معاملات در روز شنبه با انعقاد 40 سکه طلا به ارزش 436 میلیون ریال اختصاص داشت. این در شرایطی است که کمترین حجم معاملات طی روز سه شنبه هفته گذشته با 2 معامله و ارزش حدود 21 میلیون ریال ثبت شد.

  همچنین امروز نیز حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران  به 28 سکه و ارزش 309 میلیون ریال رسید.

  به اعتقاد کارشناسان، معاملات سکه در بورس کالا در بستری امن، شفاف و آنلاین، می تواند در بین معمله گران و فعالان بازار طلا اطمینان خاطر ایجاد نماید و دغدغه حمل و نگهداری فیزیکی سکه طلا که یکی از نگرانی های مهم دارندگان سکه طلا است را برطرف کند. از سویی معامله این اوراق نیز بدون هر گونه مراجعه فیزیکی به فروشندگان سکه طلا صورت می گیرد که می تواند بعضاً نگرانی های حاصل از جعل و تقلبی بودن سکه را نیز کاملا مرتفع کند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو