عصر بازار

رئیس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی هشدار داد

فروش بازی کلش درد سرساز شد!

عصر اعتبار- رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل دسترسی غیر مجاز به گوشی افراد خبرداد.

فروش بازی کلش درد سرساز شد!
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از پلیس فتا، سرهنگ جواد جهانشیری در تشریح جزییات خبر اظهارکرد: به دنبال پرونده ای مبنی بر دسترسی غیر مجاز به گوشی شاکی و سوء استفاده از اطلاعات آن و عدم دسترسی شاکی به محتویات جی‌میل خود که در پلیس فتا استان تشکیل شد رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

  وی افزود: شاکی در اظهارات ابتدایی خود به کارشناسان گفت با توجه به اینکه مدت 2 سال است که بازی کلش را با استفاده از گوشی هوشمند خود بازی می کنم و به سطح بالایی از این بازی دست یافته ام به سفارش دوستان آگهی فروش آن را در سایت دیوار و سایت‌های دیگر تبلیغ نمودم و در این رابطه مشتریانی نیز از سراسر کشور با من تماس گرفته و درخواست خرید بازی را داشتند، اما پس از آخرین ارتباطی که خانمی برای خرید تماس گرفت سطح دسترسی من به جی‌میلم محدود و در نهایت متوجه شدم قادر به استفاده از بازی کلش و سایر شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام و ... نیستم.

  سرهنگ جهانشیری در این رابطه ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی نوجوان، کارآگاهان پلیس اقدامات فنی و پلیسی خود را آغاز و پس از بررسی های لازم موفق به شناسایی متهمی در این رابطه شدند.

  رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی با بیان اینکه متهم 26 ساله در برابر شواهد عینی و فنی بزه خود را پذیرفت و اعتراف کرد: با توجه به مهارتی که حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و بسترهای اینترنت پیدا کرده با فریب از افرادی که level(سطح) بازی بالایی دارند اطلاعات حساب کاربری افراد را به دست آورده و با تغییر پسورد سطح دسترسی آنها را قطع نموده و با ارسال پیامی در برابر درخواست وجه از آنها می‌خواسته  تا با پرداخت رقم مذکور ، گذرواژه را در اختیار وی بگذارد .

  سرهنگ جهانشیری با توجه به ارتکاب جرم صورت گرفته توسط این متهم بیان کرد: تحقیقات در خصوص تعداد و میزان کلاهبرداری انجام شده ادامه دارد.

  وی به کاربران جی‌میل توصیه کرد: جهت پیشگیری از رویدادهایی نظیر کلاهبرداری فوق چنانچه کاربران از ثبت نام دو مرحله ای استفاده نماید، کلاهبرداران و سودجویان فضای سایبر در این زمینه ناتوان خواهند شد.

  رئیس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری می‌توانند به سایت پلیس فتا بخش هشدارها و آموزش مراجعه نمایند، خاطر‌نشان‌کرد: همچنین شهروندان می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیcyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی هرگونه مواد مشکوک در خصوص کلاهبرداری سایبری را گزارش کنند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو