عصر بازار

معاون وزیر صنعت اعلام کرد

پیش‌بینی ۷ طرح تولیدی برای خروج از رکود

عصر اعتبار- معاون وزیر صنعت در امور تولید ضمن اعلام اجرای ۳۶ طرح مهم در راستای اقتصاد مقاومتی در کشور عنوان کرد که در سال جاری برای خروج از رکود هفت طرح مهم پیش‌بینی‌شده که با عملیاتی کردن آن‌ها ضمن افزایش تولید و اشتغال به رونق اقتصادی کشور کمک می‌شود.

پیش‌بینی ۷ طرح تولیدی برای خروج از رکود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار کرد: ایجاد توازن در مواد اولیه موردنیاز برای تولید فولاد، ارتقاء رقابت‌پذیری واحدهای کوچک و متوسط، مدیریت هدفمند واردات برای مثبت شدن تراز تجاری کشور، افزایش 25 درصدی صادرات غیرنفتی، تکمیل واحدهای صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی به تعداد 5400 واحد و تکمیل و راه‌اندازی 36 طرح بزرگ در راستای اقتصاد مقاومتی از طرح‌های اساسی در این حوزه است.

  معاون وزیر صنایع در امور تولید یادآور شد: تزریق نقدینگی به واحدها مانند تزریق خون در بدن است و طرح سامانه بهین یاب یکی از طرح‌هایی است که برای تأمین نقدینگی واحدهای صنعتی پیش‌بینی‌شده است.

  رحمانی اضافه کرد: در شرایطی که کشور در شرایط خاصی بوده و در کنار تحریم از تورم بیش از 40 درصدی آسیب دیدیم تصمیمات خوبی برای خروج از رکود گرفته شد که بخشی با تزریق نقدینگی و بخشی با طرح‌های مهم دیگر در حال اجراست.

  وی یادآور شد: پرداخت تسهیلات بهین یاب به 14 هزار واحد تولیدی انجام‌شده و با موافقت ریاست بانک مرکزی و رفع محدودیت پرداخت شما می‌توانید به تمام نیازهای اعتباری واحدهای صنعتی خود پاسخ دهید.

  رحمانی اظهار کرد: در پرداخت مستقیم هم بیش از 35 هزار واحد به بانک‌ها معرفی شدند که در مجموع 7800 واحد توسط بانک‌ها پذیرفته شدند تا به‌طور مستقیم تسهیلات دریافت کنند که به این واحدها 10 هزار و 340 میلیارد تومان وام پرداخت‌شده است.

  معاون وزیر صنعت در امور تولید گفت: بیش از 5400 واحد صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در کشور باید به بهره‌برداری برسد که تکمیل آن‌ها به 22 هزار میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارد که باید تأمین شود.

  وی گفت: سهم استان قزوین در این طرح 236 واحد است که دو هزار میلیارد تومان به این واحدها در قزوین پرداخت خواهد شد. با تکمیل طرح‌های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی زمینه اشتغال 90 هزار نفر فراهم می‌شود.

  رحمانی از اجرای 36 طرح مهم در راستای اقتصاد مقاومتی در کشور هم خبر داد و افزود: این طرح‌ها با 13 هزار میلیارد تومان در کشور اجرا می‌شود که زمینه 13 هزار و 300 شغل جدید را در کشور فراهم خواهد کرد که دو طرح سهم استان قزوین است.

  وی گفت: این طرح‌ها قرار است تا پایان امسال به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری شود که افزایش تولید 19 میلیون و 200 هزار تن ظرفیت تولید فولاد، 184 هزار دستگاه خودرو، 34 میلیون تُن سیمان، 150 هزار دستگاه لوازم‌خانگی، از آن جمله است.

  معاون وزیر صنایع در امور تولید در خصوص حمایت از تولید در برنامه ششم نیز تصریح کرد: در این بخش نیازمند قانون جدید نیستیم و با تصمیم درست می‌توانیم مشکلات این بخش را حل کنیم.

  وی اضافه کرد: سه میلیون واحد صنفی و 100 هزار واحد صنعتی متعلق به مردم است و باید با عزم جدی برای رونق فضای کسب کار تلاش کنیم و کمیسیون صنایع از تولید حمایت جدی خواهد کرد.

  رحمانی اعلام کرد: برای انتقال آب از خلیج‌فارس و شیرین کردن آن برنامه مفصلی داریم و قرار است در مشهد بازار سوغات راه‌اندازی کنیم و در ادامه برای راه‌اندازی بازار مرکبات در شمال، سیب در تبریز و ارومیه و کشمش در تاکستان برنامه‌ریزی خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۵ روز پیش
  آرشیو