عصر بازار

مصباحی مقدم عنوان کرد:

حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد

عصر اعتبار- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادغام بانک‌ها در یکدیگر راهکار را مناسبی به‌منظور افزایش کفایت سرمایه در نظام بانکی عنوان کرد و گفت: ارتقاء و اصلاح پولی با حذف چهار صفر از پول ملی امکان‌پذیر است.

حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، غلامرضا مصباحی مقدم در دومین نمایشگاه تراکنش ایران اظهار داشت: پیشنهاد من این است به‌ منظور اصلاح و ارتقاء حیثیت پولی ایران حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار قرار گیرد.

  وی تصریح کرد: به‌منظور تبدیل ایران به هاب تراکنش منطقه در سند چشم‌انداز 20 ساله باید بانک‌های کشور به سراغ کشورهای منطقه بروند و با آن‌ها خودپردازها و کارت‌های بانکی مشترک ایجاد کنند این روند اگر شکل بگیرد منجر به ایجاد کارت‌های منطقه‌ای خواهد شد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: استفاده از ابزارها و فناوری‌های نوین عامل اصلی تسهیل صادرات و واردات در کشور است و موجب توسعه این بخش و رونق اقتصادی خواهد شد.

  مصباحی مقدم یکی از چالش‌های جدی بانک‌ها را کفایت سرمایه کمتر از چهار درصد دانست و افزود: به‌منظور رسیدن کفایت سرمایه به 12 درصد در تمام بانک‌ها نیازمند جراحی سیستم بانکی هستیم و لازم است در راستای تحقق این هدف بانک‌های دولتی، نیروهای مصلح و خصوصی در یکدیگر ادغام شوند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو