عصر بازار

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با استاندار یزد دیدار کرد

عصر اعتبار- علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن در سفر به یزد صبح امروز با استاندار یزد دیدار و گفتگوکرد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با استاندار یزد دیدار کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، در دیدار یاد شده افخمی با اشاره به نقش بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح های زیربنایی کشور گفت: این بانک طی دو سال مبلغ 11 میلیارد دلار برای طرح های فولاد، پتروشیمی ، نیروگاه ، قطار و...تامین مالی کرده است.
  وی در مقایسه سرمایه بانک صنعت و معدن با با بانک های توسعه ای منطقه بیان داشت: سرمایه بانک توسعه ای کویت به 14 میلیارد دلار بالغ می شود در حالی که سرمایه این بانک از 700 میلیون دلار فراتر نمی رود.
  افخمی تصریح کرد : مدیرعامل بانک توسعه ای چین در دیداری که داشتیم سرمایه آن بانک را یکهزار و 940 میلیارد دلار عنوان کردکه این امر نشان دهنده اهمیت بانک های توسعه ای و لزوم سرمایه کافی آنها برای تامین مالی طرح های صنعتی است.
  وی ضمن بیان این که حدود 9 درصد از ظرفیت 70 هزار مگاواتی نیروگاه های کشور توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی شده است از تامین مالی 360 میلیون دلاری 3 طرح آب شیرین کن ، با ظرفیت هریک ، 100 هزار متر مکعب خبر داد.
  مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: در حال حاضر ارتباط کارگزاری این بانک با 60 بانک و موسسه مالی برقرار است و گشایش ال -سی انجام می گیرد.
  افخمی افزود: پس از اجرایی شدن برجام مبلغ 6 میلیارد جابجایی پول در منطقه یورو انجام گرفته است که بابت جابجایی آن در زمان تحریم 10 درصد ، یعنی 600 میلیون یورو دریافت می شد ، این رقم در حال حاضر به نیم درصد ، یعنی 30 میلیون یورو کاهش یافته است.
  وی گفت : قطعا درآینده در زمینه گشایش اعتبار، سرمایه گذاری و خط اعتباری از بانک های مطرح جهانی در اروپا و آسیا منتظر اتفاقات مهمی هستیم.
  قرار است مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه سفر یک روزه خود به یزد ضمن بازدید از برخی طرح های صنعتی با تولید کنندگان و صنعتگران این استان دیدار کند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو