عصر بازار

افت و خیز نرخ اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

عصر اعتبار- در جریان معاملات امروز فرابورس در تابلوی تسه‌ها قیمت هر ورقه تسهیلات مسکن در محدوده قیمتی ۷۵۰ تا ۸۰۴ هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

افت و خیز نرخ اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات روز شنبه 15 آبان ماه در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس حجم و ارزش معاملات به حدود 97 میلیون سهم به ارزش بیش از 313 میلیارد ریال رسید.

  در این بازار نماد ذوب‌آهن اصفهان بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را با نقل و انتقال 19 میلیون سهم به ارزش 56 میلیارد ریال شاهد بود. نماد "ذوب" البته به‌عنوان پربازدیدترین نماد معاملاتی امروز نیز شناخته شد و دومین نمادی لقب گرفت که بالاترین تاثیر مثبت را بر آیفکس به میزان 0,38 درصد گذاشته است.

  در بازار سهام فرابورس نماد معاملاتی شرکت تولیدی شیروان، قوچان و بجنورد با نماد "قشیر" با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تعدیل با اهمیت پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی 1395 متوقف شد.

  در این بازار همچنین آیفکس پس از افت و خیزهایی که تجربه کرد به افت 4 واحدی معادل 0,5 درصد تن داد و در پایان بازار در ارتفاع 838 واحدی نشست. نماد شرکت‌های پالایش نفت شیراز، پتروشیمی زاگرس و پالایش نفت لاوان در حالی بالاترین تاثیر منفی را تا سقف حداکثر 1.2 واحد بر شاخص کل فرابورس گذاشتند که نماد شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و ذوب آهن تا سطح حداکثر یک واحد تاثیر مثبت بر آیفکس داشته و از افت بیشتر آن جلوگیری کردند.

  روز جاری بخش عمده‌ای از ارزش فرابورس به معاملات انجام شده در بازار اوراق با درآمد ثابت اختصاص داشت. در این بازار تعداد 877 هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از 814 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت که سهم نزدیک به 60 درصدی از ارزش کل معاملات فرابورس ایران را شامل می‌شد.

  در این بازار نماد اسناد خزانه اسلامی مرحله دهم شاهد نقل و انتقال 100 هزار ورقه به ارزش 192,8 میلیارد ریال بود. پس از آن نماد اخزا5 و 8 نیز بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفتند.

  امروز با پیام ناظر بازار همچنین اعلام شد نماد معاملاتی لوتوس991، به منظور آغاز معاملات ثانویه، فردا در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس گشایش می‌یابد. اوراق مذکور، چهار ساله با تاریخ سررسید 17مهرماه 99 بوده و نرخ اجاره بهای سالانه آن، 16 درصد با مواعد پرداخت هر سه ماه یکبار است. در همین حال نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی مرحله چهارم در نماد اخزا4 نیز، به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد، در پایان معاملات روز دوشنبه 17 آبان ماه متوقف می‌شود.

  در تابلوی تسه‌ها هم قیمت هر ورقه تسهیلات مسکن در محدوده قیمتی 750 تا 804 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت. بیشترین رشد قیمتی را در این تابلو اوراق تسهیلات مسکن مهرماه 94 و بیشترین افت قیمتی را تسه خرداد94 در بازار تجربه کردند. در همین حال به علت پایان مهلت نقل و انتقال اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن اردیبهشت 93 نماد معاملاتی این اوراق در پایان معاملات امروز متوقف شد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو