عصر بازارمدیران خودرو

مرکز آمار ایران:

شاخص قیمت تولیدکننده ۴.۸ درصد کاهش یافت

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص قیمت تولیدکننده در فصل بهار ۱۳۹۵ برابر با ۲۳۰ است که نسبت به فصل قبل ۴.۸ درصد کاهش یافته است.

شاخص قیمت تولیدکننده ۴.۸ درصد کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، از گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بهار 1395 که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل بهار 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن (نرخ تورم سالانه) با 0.4درصد افزایش مواجه بوده است.
  شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن فصل بهار 1395 برابر با 191.5 است که نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) با 10.2درصد کاهش مواجه بوده است.
  شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت(ساخت) در فصل بهار امسال برابر است با 193.3 که نسبت به فصل قبل 2درصد افزایش یافته است. میانگین تغییرات چهار فصل منتهی به فصل بهار 1395 نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) با 0.5درصد کاهش روبرو بوده است.
  شاخص قیمت تولیدکننده بخش انرژی -برق در بهار 1395 برابر با 213.7 است که نسبت به فصل قبل 64.1 درصد افزایش یافته است .میزان تغییرات چهار فصل منتهی به بهار امسال نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) با 6.7درصد کاهش روبرو بوده است.
  شاخص قیمت تولیدکننده بخش خدمات در بهار 1395 برابر با 192.8 است که نسبت به فصل قبل 2.1 درصد افزایش یافته است .میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل بهار جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن (نرخ تورم سالانه) با 10.6درصد کاهش روبرو بوده است.
  بیشترین افزایش شاخص کل قیمت تولیدکننده با احتساب ضرایب اهمیت، متاثر از بخش کشاورزی است که با ضریب اهمیت 13.26 نسبت به فصل قبل 25.2 درصد افزایش داشته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو