عصر بازار

استقرار بانک اطلاعاتی اینترپل در مرز

عصر اعتبار- رییس اینترپل ناجا از استقرار سامانه شناسایی گذرنامه‌های جعلی و مفقودی پلیس بین‌الملل در مرزهای شملچه، چذابه و مهران خبر داد.

استقرار بانک اطلاعاتی اینترپل در مرز
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، سردار مسعود رضوانی درباره اقداماتی که پلیس بین‌الملل ناجا در قرارگاه اربعین انجام می‌دهد گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، پلیس‌های مختلف در راهپیمایی اربعین مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفته‌اند و در این میان مرزبانی و پلیس مهاجرت و گذرنامه بیشترین ماموریت‌ها را بر عهده دارند.

  وی با بیان اینکه پلیس بین‌الملل ایران نیز در هماهنگی با دیگر پلیس‌ها اقداماتی را انجام می‌دهد، ادامه داد: یکی از مواردی که پلیس بین‌الملل همواره آن را رصد می کند شناسایی گذرنامه ها و مدارک جعلی است که در سه مرز مهران، شملچه و چذابه نیز این سامانه که به بانک اطلاعاتی اینترپل متصل است مستقر شده است.

  رییس اینترپل ناجا با بیان اینکه اطلاعات تمامی افرادی که از مرز خارج شوند با اطلاعات موجود در این سامانه چک می‌شود، به ایسنا گفت: سیستم سازمان اینترپل الان هم فعال است و اطلاعات گذرنامه‌های مفقودی و مسروقه با بیش از 70 میلیون رکورد جهانی درآن موجود است و اگر افرادی اعم از ایرانی و غیرایرانی بخواهند با استفاده از این گذرنامه‌ها از کشور خارج شوند، شناسایی و دستگیر خواهند شد.

  وی اضافه کرد: این سامانه علاوه بر مرزهای زمینی در تمامی مبادی خروجی و ورودی کشور اعم از فرودگاه‌ها و ... نیز مستقر شده است.

  رضوانی ادامه داد: عوامل اینترپل و بانک‌های اطلاعاتی ما در مرزها فعالند و اگر لازم باشد در دیگر حوزه‌ها نیز با دیگر پلیس‌ها همکاری خواهیم کرد، ضمن اینکه با پلیس بین‌الملل عراق نیز همکاری‌هایی را انجام داده‌ایم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار