عصر بازار

برای انتخاب سازمان بیمه گر؛

بیماران خاص تا پایان آبان ماه در سامانه رفاهی ثبت نام کنند

عصر اعتبار- دفتر بیمه های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: کلیه بیماران خاص تا آخر آبان ماه مهلت دارند در سامانه رفاه ثبت نام و سازمان بیمه گر خود را انتخاب کنند.

بیماران خاص تا پایان آبان ماه در سامانه رفاهی ثبت نام کنند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، کار و رفاه اجتماعی، بیماران خاص تا پایان آبان ماه امسال به سامانه پنجره واحد بیماران خاص www.samanerefah.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
  بیمه شده می تواند با مراجعه به نشانی اینترتی مذکور و ورود کد ملی و درج تاریخ تولد وارد سامانه شده و با ثبت نام در نهایت یک دفترچه بیمه انتخاب کند.
  با توجه به اینکه در گام های بعدی با اجرای نسخه الکترونیکی برای بیماران خاص، صعب العلاج و استفاده کنندگان از داروهای تفاهم نامه ای؛ یارانه دارو صرفا به کسانی تعلق خواهد گرفت که در سامانه یاد شده ثبت نام کرده باشند، لذا این دسته از بیماران برای دریافت خدمات تا پایان آبانماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
  احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چندی پیش با بیان اینکه «بیماران خاص» تا پایان آبان ماه باید سازمان بیمه گر خود را انتخاب کنند، گفت: آنها برای این اقدام به سامانه خدمات رفاهی مراجعه کنند.
  وی گفته بود، بیماران خاص در کمتر از ١۰ دقیقه با وارد کردن سال تولد و شماره ملی، می توانند سازمان بیمه گر خود را انتخاب کنند.
  وی با بیان اینکه دولت سالیانه هزینه فرانشیز 9 هزار بیمار خاص را پرداخت می کند، تصریح کرد: اگر بیماران، بیمه خود را مشخص نکنند، برای آنها سازمان بیمه گر انتخاب می کنیم.
  بیماری خاص به آن دسته از بیماری ها گفته می شود که معمولا فراگیر نیست و بیمار باید مدتی طولانی تا پایان عمر، تحت درمان و نظارت پزشک باشد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو