عصر بازارمدیران خودرو

تورم نقطه به نقطه ۶.۱ درصد

تورم آبانماه ۰.۴ درصد کاهش یافت

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم آبانماه نسبت به ماه گذشته ۰.۴ درصد کاهش یافته و از ۷.۹ به ۷.۵ درصد رسیده است.

تورم آبانماه ۰.۴ درصد کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از اقتصاد آنلاین، از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، شاخص کل در آبانماه امسال عدد233.6 را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش نشان می‌دهد.
  همچنین افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل(تورم نقطه به نقطه)6.1درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل یعنی6.6 درصد 0.5 واحد درصد، کاهش نشان می‌دهد.
  شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در آبان ماه امسال به رقم 271.6 رسید که نسبت به ماه قبل 0.3درصد افزایش داشته است.
  شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 269.2 رسید که نسبت به ماه قبل0.3 درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.3 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه 6.7 درصد است. شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.4 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به آبانماه 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل 6.8 درصد است که نسبت به همین اطلاع در مهرماه 1395 (6.8 درصد) بدون تغییر مانده است.
  گزارش مرکز آمار ایران حکایت از این دارد که شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در مهرماه 1395 به رقم 220.6 رسید که نسبت به ماه قبل0.3 درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل5.2 درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبانماه 1395 نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه 7.8 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مهرماه 1395 (8.4 درصد)،0.6 واحد درصد کاهش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی