عصر بازار

وزارت خزانه داری آمریکا مجوز فروش ۱۰۶ایرباس به ایران را صادر کرد

عصر اعتبار- وزارت خزانه‌داری آمریکا، مجوز فروش بیش از یکصد فروند هواپیمای ایرباس را به ایران صادر کرد؛ این در حالی است که دونالد ترامپ اعلام کرده بود که اجازه فروش هواپیماهای تجاری را به ایران نمی‌دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا مجوز فروش ۱۰۶ایرباس به ایران را صادر کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، اداره خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش یکصد و شش فروند هواپیمای تجاری ایرباس فرانسه به ایران را صادر کرد.  در همین حال یک منبع آگاه که خواست نامی از او برده نشود در مصاحبه اختصاصی با رویترز این موضوع را بیان کرده است.

  همچنین اداره کنترل دارایی‌های خارجی بخش خزانه‌داری آمریکا، مجوز لازم برای خرید 106 فروند هواپیمای ایرباس را صادر کرده است؛  اگرچه هواپیمای ایرباس فرانسوی است و در این کشور تولید می‌شود؛ اما به دلیل اینکه حداقل 10 درصد از قطعات آن آمریکایی هستند، در صورت فروش به ایران باید مجوز لازم از آمریکا را دریافت کنند. 

  این اقدام اداره خزانه‌داری آمریکایی در شرایطی انجام گرفته است که دولت «باراک اوباما»، ماه های آخر خود را سپری می‌کند و در راستای توافق هسته‌ای انجام گرفته با ایران و به منظور برداشتن تحریم‌ها، چنین موافقتی صورت گرفته است.

  پیش از این  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرده بود که اجازه فروش هواپیماهای مسافربری تجاری را به ایران نخواهد داد.

  بر همین اساس، مجلس نمایندگان آمریکا در هفته گذشته، لایحه‌ای را تصویب کرد که به دنبال آن، فروش هواپیماهای تجاری بوئینگ به ایران را ممنوع می‌کرد؛ اما اکنون خرید هواپیماها وارد مرحله جدیدی شده است.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو