عصر بازار

مصوبه هیات وزیران پرداخت حق مسکن کارگران از «مهر» است

عصر اعتبار- یک کارشناس گفت: پرداخت حق مسکن کارگران که از ۲۰۰ هزار به ۴۰۰ هزار ریال افزایش یافته است، با مصوبه هیات وزیران از مهرماه پرداخت می شود.

مصوبه هیات وزیران پرداخت حق مسکن کارگران از «مهر» است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، علیرضا حیدری افزود: حق مسکن تنها موردی است که باید بر اساس تصمیم شورای عالی کار به تصویب هیات وزیران برسد.
  به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هفته گذشته اعلام کرد با تصویب هیات وزیران، حق مسکن کارگران 2 برابر شد و این رقم از شهریورماه امسال برای آنان محاسبه می شود.
  حیدری در این زمینه گفت: افزایش حق مسکن کارگری که بر پایه تصمیم شورای عالی کار است باید به تصویب هیات وزیران برسد و این موضوع از دست شورای عالی کار خارج می شود.
  هر سال فعالان اجتماعی و نمایندگان رسته های مختلف در نشست شورای عالی کار درباره حداقل دستمزد، بن کارگری و حق مسکن کارگران تصمیم می گیرند.
  حیدری تاکید کرد «همواره مبنای اصلی باید حداقل دستمزد کارگران باشد و نباید مزایای جانبی را در مزد لحاظ کرد؛ به طوری که مدعی شد دستمزد کارگران 35درصد افزایش یافته است».
  وی گفت: امسال یک میلیون و 600 هزار ریال (160هزار تومان) حق عائله مندی، یک میلیون و 100 هزار ریال (110هزار تومان) بن کارگری و 400 هزار ریال (40هزار تومان) حق مسکن کارگران شده است که در مجموع سه میلیون و 100 هزار ریال (310هزار تومان) بیش از حداقل دستمزد است اما همه اینها مزایا است و نباید مدعی شد که حداقل دستمزد 35درصد اضافه شده است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو