عصر بازار

چه کسانی برنده بحران اقتصادی شدند؟

عصر اعتبار- پولدارها برنده بهبود وضعیت اقتصادی جهانی اند.

چه کسانی برنده بحران اقتصادی شدند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرآنلاین، طبق گفته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD ، افراد فقیر که ضربه شدیدی از بحران اقتصادی جانی دیده اند نتوانستند خسارت های مالی که بهشان وارد شده را جبران کنند و عقب ماندند.

  این سازمان اعلام کرده که تقسیم بندی شرایط بهبود بین اعضای پولدار و فقرا به طور مساوی تقسیم نشده است .

  این گروه تحقیق کرده که 10 درصد پایین قشر حقوق بگیران در کشورهای توسعه یافته درآمدشان از سال های بین 2007 تا 2010 16.2 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که درآمد قشر 10 درصد بالا، در زمان مشابه 4.6 درصد کاهش داشته است.

  به همین ترتیب وضعیت بهبود آن ها نیز مساوی نبوده است. از سال هاس بین 2010 تا 2014 ، درآمد قشر 10درصد پایین جامعه  1.6 درصد افزایش داشته در حالی که حقوق بگیران بالای جامعه 5.2 درصد رشد داشته اند.

  بر همین اساس، قشر 10 درصد بالا، دستکزد به دست آورده در سال 2014 توانستند به اندازه قبل از بجران اقتصادی برسانند و جبران کنند به طوری که فقرا 14 درصد کمتر از قبل از بحران توانستند بدست آورند.

  آمار های این سازمان نشان می دهد که کشور آمریکا نامتعادل ترین کشور در این زمینه بوده است. درآمد 20 درصد قشر بالای جامعه 8.7 برابر 20درصد قشر پایین جامعه است.

  کشورهای ایسلند، نروژ و دانمارک در بین کشورهای توسعه یافته نامتعادل ترین کشورها از نظر تفاوت ثروتمندان فقرا هستند. به طوری که 20 درصد قشر پولدار جمعه 3.5 برابر 20 درصد پایین پول دارند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو