عصر بازار

رشد پوشش‌های بیمه‌ای صادرات;

اختصاص ۸۵۰ میلیون دلار به صادرکنندگان

عصر اعتبار- مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اختصاص ۸۵۰ میلیون دلار تسهیلات به صادرکنندگان در سال جاری، گفت: امسال در بخش پوشش‌های بیمه‌ای و ضمانتامه رشد خوبی داشتیم.

اختصاص ۸۵۰ میلیون دلار به صادرکنندگان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، سیدکمال سیدعلی در خصوص تسهیلاتی که از ابتدای امسال در اختیار صادرکنندگان قرار گرفته است، گفت: صندوق برنامه‌های زیادی را برای حمایت از صادرکنندگان به اجرا می‌رساند که در این راستا امسال 850 میلیون دلار تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

  وی با بیان اینکه با 4 کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده‌ایم، افزود: ما با 4 شرکت در کشورهای آلمان، سوئیس، مجارستان و سریلانکا تفاهم‌نامه و یادداشت تفاهم به امضا رسانده‌و در زمینه مباحث اعتبار سنجی، آموزش، محتوای داخلی و بیمه‌های مشترک همکاری داشته باشیم.

  مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اعلام اینکه امسال در بخش پوشش‌های بیمه‌ای و ضمانتامه رشد خوبی داشته‌ایم، اظهار داشت: به هر حال با ایجاد روابط کارگزاری با خارج از کشور، کار ما در صندوق ضمانت صادرات خیلی بیشتر خواهد شد و نیاز داریم که در بخش‌های مختلف توسعه داشته باشیم.

  سیدعلی در خصوص نارضایتی برخی صادرکنندگان از خدمات این صندوق، گفت:ما باید خدماتی که به صادرکنندگان می‌دهیم مطلوب باشد و در این سال‌ها هم تلاش ما این بوده که خدمات خوبی به صادرکنندگان ارائه شود. در این مدت هم چندین شرکت با یک میلیون دلار کار را شروع کردند و امروز 60 میلیون دلار از ما اعتبار گرفتند.

  وی با اعلام اینکه صندوق ضمانت صادرات ایران یک سازمان دولتی است و وظیفه حمایت از صادرکنندگان را برعهده دارد، گفت: این صندوق در این مدت 200 میلیون دلار افزایش سرمایه داشته که کمک زیادی به صادرکنندگان می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو