عصر بازار

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی اعلام کرد

آغاز مرحله دوم بخشودگی معوقات صنایع قم

عصر اعتبار- مدیرحقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: مرحله دوم طرح بخشودگی معوقات واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی قم از روز امروز (ششم آذرماه) به طور رسمی آغاز شد.

آغاز مرحله دوم بخشودگی معوقات صنایع قم
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد لطفی معز با حضور در هیات حل اختلاف و داوری واحدهای صنعتی راکد استان قم، بر ضرورت حمایت از فعالان بخش اقتصادی تاکید و خواستار تلاش برای رفع موانع و مشکلات پیش روی صنعت در بخش های مختلف شد.

  وی با بیان اینکه در این جلسه حل اختلاف به وضعیت 12 واحد صنعتی راکد رسیدگی شد، تصریح کرد: با دعوت از مدیران و سرمایه گذاران بخش خصوصی که تا کنون نتوانسته اند نسبت به راه اندازی واحد صنعتی خود اقدام کنند در فضایی کاملا کارشناسی موضوع ها بررسی شد و با نظر خود مدیر واحد تولیدی تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

  لطفی در ادامه با بیان اینکه در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، سازمان صنایع کوچک خود پیش گام در رفع مشکلات و ارائه طرح ها و برنامه های حمایتی است، گفت: انتظار است به همین میزان که سازمان صنایع کوچک با تدبیر و اقدام های حمایتی خود به کمک تولید و صنعت آمده سایر دستگاه های خدمت رسان نیز وارد میدان عمل شوند.

  مدیرحقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح بخشودگی معوقات واحدهای تولیدی مستقر در شهر ک های صنعتی در کشور افزود: در مرحله اول که در شش ماهه نخست سال جاری انجام شد شاهد استقبال خوبی از طرف واحدهای صنعتی بودیم که در خواست های فراوانی برای تمدید آن اعلام شد و پس از بررسی ها و اقدام های قانونی این طرح با شرایط جدید برای نیمه دوم سال طی مرحله دوم تمدید و به طور رسمی در سطح کشور اجرایی شد.

  وی این طرح را اقدامی عملی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: در مرحله دوم سعی شده تا با ارائه طرحی جامع ضمن زیر پوشش قرار گرفتن تعداد واحدهای بیشتر زمینه فعال سازی واحدهای نیمه تمام و راکد را نیز فراهم کند.

  مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به تاثیرهای اجرایی این گونه طرح ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شش ماهه اول سال جاری با ابلاغ و اجرای این طرح واحدهای صنعتی استان قم تعداد 84 واحد صنعتی درآن شرکت کردند که 31 واحد صنعتی موفق به بهره مندی از این طرح شدند و در مجموع 31 واحد صنعتی توانستند مبلغ 12 میلیارد و 500 میلیون ریال بخشودگی بدهی بگیرند.

  امیر طیبی نژاد با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی در این بازه شش ماهه نقدینگی نداشتند و خواستار تمدید این طرح بودند، تاکید کرد: واحدهای صنعتی می توانند تا 15 اسفند ماه برای اطلاع از شرایط جدید و بهره مندی از بخشودگی های این طرح به شرکت شهرک های صنعتی قم مراجعه کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو