عصر بازار

لزوم تسریع در برقراری و ارایه خدمات بانکی بین بانک های مرکزی ایران و آذربایجان

عصر اعتبار- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، گفت: شرکت های ایرانی ظرفیت و توانمدی های ویژه ای در حوزه ارتباطات و مخابرات دارند و ما تمایل داریم با همکاری دوستان آذری حضور فعال تری در بازار آذربایجان داشته باشیم.

لزوم تسریع در برقراری و ارایه خدمات بانکی بین بانک های مرکزی ایران و آذربایجان
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از سیتنا، دکتر محمود واعظی در دیدار با شاهین مصطفی اف، وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان افزود: حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه باکوتل معرف پیشرفت های ایران در حوزه IT و  ICT است.

  رییس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان در ادامه با همتای آذری خود مروری بر موضوعات بررسی شده کمیسیون های پیشین از جمله تعهدات بانکی، تجاری و بازرگانی، نفت، گاز و انرژی، حمل و نقل و گمرک داشته و تصمیماتی را برای اجرا و تکمیل برخی از موضوعات اتخاذ کردند.

  در این جلسه موضوعات مرتبط با آغاز عملیات کارخانه داروسازی و ساخت بیمارستان در آذربایجان مورد بررسی قرار گرفت. همچنین طرفین توافق کردند از پروژه راه آهن آستارا- آستارا در آینده ای نزدیک بهره برداری کنند.

  وزیر ارتباطات کشورمان در این دیدار با اشاره به تسریع در برقراری و ارایه خدمات بانکی بین بانک های مرکزی دو کشور، گفت: یکی از اساسی ترین موضوعات در تسریع روابط تجاری دو کشور ارتباط بانک های مرکزی با هم است.

  وزیر اقتصاد آذربایجان نیز در این دیدار با تاکید بر انجام تعهدات کشورش، گفت: امیدواریم در اجلاس آتی بسیاری از این مسایل برطرف شده باشد.

  شاهین مصطفی اف در پایان با اشاره به افزایش تعداد گردشگران دو کشور خواستار افزایش تعداد پروازهای بین شهرهای ایران و آذربایجان شد.

  شایان ذکر است؛ یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور دی ماه سال جاری در باکو برگزار می شود.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر