عصر بازار

وزیر اقتصاد:

بازگشت بیش از ۲۰ میلیارد تومان از حقوق‌های نامتعارف

عصر اعتبار- وزیر امور اقتصادی و دارایی از بازگشت بیش از ۲۰ میلیارد تومان از حقوق‌های نامتعارف به بیت المال خبرداد و گفت:‌ شیوه‌نامه‌ای در دولت برای ساماندهی پرداخت‌های رفاهی تصویب شد.

بازگشت بیش از ۲۰ میلیارد تومان از حقوق‌های نامتعارف
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، علی طیب نیا امروز در حاشیه بیست و سومین همایش ملی بیمه، با اعلام اینکه بیست و چند میلیارد تومان از پول های نامتعارف مدیران به بیت المال بازگردانده شد، گفت: اگر کسی در این باره تخلف کرده باشد پرونده اش به مرجع ذیربط ارجاع شده که در حال رسیدگی است و با آنها برخورد خواهد شد.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: البته درباره فیش های حقوقی نامتعارف، تخلف کمتری داشته‌ایم و اکثر مواردی که دریافتی نامتعارف داشتند مستند به آئین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و مقررات بوده است که میزان دریافتی را برای آنها مقرر کرده بود.

  وی با بیان اینکه پس از انتشار موضوع فیش‌های حقوقی بیشتر کار خود را بر اصلاح روش‌ها و دستورالعمل‌ها قرار دادیم، گفت: در حوزه وزارت اقتصاد این اقدامات از پارسال آغاز شد. به همین علت تسهیلاتی که به شرکت‌ها و بانک‌ها اعطا می‌شد کاملا ساماندهی شد.

  طیب نیا گفت: درباره پرداخت‌های رفاهی که یکی از منابع اصلی نابسامانی پرداخت‌ها بود، شیوه نامه‌ای در دولت تصویب و این موضوع کنترل شد. درباره منابع ویژه موضوع ماده 217 قانون مالیات های مستقیم نیز براساس دستورالعمل تنظیمی ساماندهی بوجود آمد.

  وی با بیان اینکه سقف دریافتی مدیران نیز مشخص شد، گفت: اطمینان داریم که بعد از این سقف دریافتی مدیران بیشتر از این عدد نخواهد بود و اگر باشد تخلف محسوب می شود.

  وی با اعلام اینکه درباره حضور مدیران و دریافتی در هیئت مدیره شرکت‌های مختلف محدودیت‌هایی ایجاد شد، افزود: با کسانی که از نظر دریافتی تخلف داشتند برخورد قانونی صورت گرفت و در مجموع 16 مورد جابجایی در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی داشتیم.

  طیب نیا افزود: در نهایت کسانی که دریافتی آنها از سقف مقرر بیشتر بود ولو اینکه تخلف نکرده بودند تمام مبالغ دریافتی را بازپرداخت کردند.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی به جلسات مشترک با دیوان محاسبات اشاره کرد و گفت: قرار شد این دریافتی ها مسترد شود و یا ترتیب استرداد توسط دیوان محاسبات داده شود. قرار است در این باره دیوان محاسبات گزارش کار را اعلام کند و البته طبق قولی که دوستان دادند مجموعه اقدامات صورت گرفته مورد تقدیر دیوان قرار خواهد گرفت.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
  آرشیو