عصر بازار

ایران - چک سر میز مذاکره تجاری و اقتصادی

عصر اعتبار- مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت از همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و جمهوری چک پس از برجام خبر داد.

ایران - چک سر میز مذاکره تجاری و اقتصادی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، ابوالفضل کوده‌ئی  با اشاره به این‌که همکاری مشترک اقتصادی و تجاری بین ایران و جمهوری چک همچون بسیاری دیگر از کشورها به دلیل شرایط تحریم روند مثبتی نداشت، خاطر نشان کرد: پس از برجام خوشبختانه دوطرف سعی در برقراری تبادلات تجاری با یکدیگر دارند و جمهوری چک یکی از کشورهای دارای ظرفیت در حوزه صنعت و معدن است.

  وی ادامه داد: قرار بر این است که هفدهم الی نوزدهم آذرماه سال جاری اجلاس کمیسیون اقتصادی ایران و جمهوری چک برگزار شود و مسئولان وزارتخانه‌های اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت و نیز سایر دستگاه‌های مرتبط حضور خواهند داشت و در سوی مقابل مسئولان متناظر از کشور جمهوری چک در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

  مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت در مورد موضوع اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و چک اعلام کرد: این موضوعات براساس پتانسیل‌های تجاری و اقتصادی دو کشور مربوط به صنعت، صنایع معدنی، تجاری، انتقال تکنولوژی، ارتقاء میزان صادرات، واردات اقلام سرمایه‌ای، انتقال دانش فنی و ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک خواهد بود.

  کوده‌ئی با اشاره به این‌که مذاکرات کارشناسی و بررسی‌ها در طول اجلاس کمیسیون مشترک به انجام می‌رسد، خاطر نشان کرد: در نهایت ماحصل این مذاکرات به عنوان اسناد اجلاس به امضای مسئولان متناظر شرکت‌کننده دو کشور خواهد رسید.

  به گفته وی، روابط تجاری و اقتصادی ایران و جمهوری چک در دوره تحریم متاثر از شرایط سایر کشورها با ایران بود و رونق چندانی نداشت، اما با نهایی شدن برجام تمایل دو کشور به منظور تبادلات تجاری و همکاری‌های مشترک اقتصادی افزایش یافته و اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و جمهوری چک نیز در همین راستاست.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار