عصر بازار

در راستای حذف سلطه دلار

روسیه و مجارستان دلار را از مبادلات دو جانبه حذف می‌کنند

عصر اعتبار- نماینده تجاری روسیه در مجارستان طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که دو کشور دلار و یورو را از مبادلات تجاری خود حذف می‌کنند و از ارزهای ملی در تجارت‌شان استفاده می‌کنند.

روسیه و مجارستان دلار را از مبادلات دو جانبه حذف می‌کنند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، نیکولای لیونسف نماینده تجاری روسیه در مجارستان در مصاحبه با مجله فیجیلو از احتمال حذف دلار و یورو و استفاده از ارزهای ملی دو کشور در مبادلات دوجانبه خبر داد.

  لیونسف ادامه داد: مذاکرات دو کشور برای حذف دلار و یورو و جایگزین کردن آن با ارزهای ملی روسیه و مجارستان بزودی آغاز خواهد شد.

  وی ادامه داد: از جمله مزایای این اقدام کاهش مخاطرات مرتبط با مبادلات ارزی به دلار و یورو در تجارت دوجانبه بین دو کشور است.

  بخش‌های بانکداری،‌گردشگری و همچنین حوزه انرژی نیز از جمله اصلی‌ترین بخش‌های سرمایه‌گذاری مشترک روسیه و مجارستان محسوب شده و می‌توانند از این مساله سود ببرند.

  این مقام روس همچنین از احتمال تشکیل یک شرکت هواپیمایی مشترک بین روسیه و مجارستان خبر داد.

  وی تاکید کرد: با آغاز مبادله بر اساس ارزهای ملی دو کشور در سه حوزه مذکور استفاده از این روش می‌تواند به دیگر بخش‌های مبادلاتی بین روسیه و مجارستان گسترش یابد. این اقدام می تواند هزینه‌های ناشی از مبادلات ارزی به دلار و یورو را حذف کند.

  این مقام روس ادامه داد: فدراسیون روسیه به شکل گرفتن چنین نظام‌های پرداختی علاقمند است و به شدت در سطوح بالای دولتی روسیه از تشکیل آنها حمایت می‌شود.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو