عصر بازار

بازار سوم فرابورس ایران میزبان عرضه دو سهام کنترلی

عصر اعتبار- - بازار سوم فرابورس ایران سه‌شنبه سی‌ام آذرماه میزبان دو عرضه یکجای سهام به‌ترتیب به‌میزان ۸۶.۷۱ و ۶۶ درصد از سهام شرکت‌های «سرمایه‌گذاری لقمان» و «سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری» خواهد بود.

بازار سوم فرابورس ایران میزبان عرضه دو سهام کنترلی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فرابورس ایران، چهار شرکت شامل سرمایه‌گذاری بهمن، دادوستد آریا، گروه مالی ایرانیان و اعتبارآفرین به‌عنوان سهامداران عمده شرکت سرمایه‌گذاری لقمان (سهامی عام) در نظر دارند جمعا تعداد 17 میلیون و 343 هزار و 118 سهم معادل 86.71 درصد از سهام این شرکت را به‌طور یکجا و شرایطی از طریق کارگزاری بهمن به فروش برسانند.

  قیمت پایه هر سهم این شرکت دو هزار و 346 ریال تعیین شده که به این ترتیب قیمت پایه کل آن 40 میلیارد و 686 میلیون و 954 هزار و 828 ریال است. همچنین سپرده حضور در رقابت خرید این بلوک حدود 3 درصد از قیمت پایه کل خواهد بود.

  شرکت سرمایه‌گذاری لقمان که در زمینه خرید و پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و ... فعالیت می‌کند با سال مالی 30 آذرماه دارای سرمایه 20 میلیارد ریالی است.

  همچنین سه‌شنبه 30 آذرماه تعداد990 میلیون سهم معادل 66 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری از طریق کارگزاری صباجهاد در بازار سوم فرابورس ایران به فروش می‌رسد. شرکت‌های عرضه‌کننده این بلوک شامل سرمایه‌گذاری صندوق کشوری و صندوق بازنشستگی کشوری هستند که پس از سرمایه‌گذاری آتیه صبا دومین و سومین سهامدار عمده این شرکت با قید تعداد سهام شناخته می‌شوند.

  در این عرضه که به صورت یکجا و شرایطی به‌ فرش می‌رسد قیمت پایه هر سهم یک هزار و 190 ریال تعیین شده که بر اساس آن قیمت پایه کل یک‌هزار و 178 میلیارد و 100 میلیون ریال است. خریداران نیز برای آنکه بتوانند در رقابت خرید این بلوک شرکت کنند باید سه درصد از قیمت پایه کل را پرداخت نمایند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو