عصر بازار

بازار سوم فرابورس ایران میزبان عرضه دو سهام کنترلی

عصر اعتبار- - بازار سوم فرابورس ایران سه‌شنبه سی‌ام آذرماه میزبان دو عرضه یکجای سهام به‌ترتیب به‌میزان ۸۶.۷۱ و ۶۶ درصد از سهام شرکت‌های «سرمایه‌گذاری لقمان» و «سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری» خواهد بود.

بازار سوم فرابورس ایران میزبان عرضه دو سهام کنترلی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فرابورس ایران، چهار شرکت شامل سرمایه‌گذاری بهمن، دادوستد آریا، گروه مالی ایرانیان و اعتبارآفرین به‌عنوان سهامداران عمده شرکت سرمایه‌گذاری لقمان (سهامی عام) در نظر دارند جمعا تعداد 17 میلیون و 343 هزار و 118 سهم معادل 86.71 درصد از سهام این شرکت را به‌طور یکجا و شرایطی از طریق کارگزاری بهمن به فروش برسانند.

  قیمت پایه هر سهم این شرکت دو هزار و 346 ریال تعیین شده که به این ترتیب قیمت پایه کل آن 40 میلیارد و 686 میلیون و 954 هزار و 828 ریال است. همچنین سپرده حضور در رقابت خرید این بلوک حدود 3 درصد از قیمت پایه کل خواهد بود.

  شرکت سرمایه‌گذاری لقمان که در زمینه خرید و پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و ... فعالیت می‌کند با سال مالی 30 آذرماه دارای سرمایه 20 میلیارد ریالی است.

  همچنین سه‌شنبه 30 آذرماه تعداد990 میلیون سهم معادل 66 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری از طریق کارگزاری صباجهاد در بازار سوم فرابورس ایران به فروش می‌رسد. شرکت‌های عرضه‌کننده این بلوک شامل سرمایه‌گذاری صندوق کشوری و صندوق بازنشستگی کشوری هستند که پس از سرمایه‌گذاری آتیه صبا دومین و سومین سهامدار عمده این شرکت با قید تعداد سهام شناخته می‌شوند.

  در این عرضه که به صورت یکجا و شرایطی به‌ فرش می‌رسد قیمت پایه هر سهم یک هزار و 190 ریال تعیین شده که بر اساس آن قیمت پایه کل یک‌هزار و 178 میلیارد و 100 میلیون ریال است. خریداران نیز برای آنکه بتوانند در رقابت خرید این بلوک شرکت کنند باید سه درصد از قیمت پایه کل را پرداخت نمایند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو