عصر بازار

قائم مقام وزیر صنعت خبر داد

پرداخت وام به ۱۷ هزار واحد صنعتی

عصر اعتبار- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید از ارائه تسهیلات ۱۷ هزار و ۵۸۹ واحد کوچک و متوسط خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲ هزار میلیارد تومان به این تعداد واحد ارائه شده و ۴۰۰۰ میلیارد تومان نیز تا پایان سال نیز به واحدهای متقاضی پرداخت خواهد شد.

پرداخت وام به ۱۷ هزار واحد صنعتی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، با اشاره به در نظر گرفتن 36 طرح ملی که راه‌اندازی آنها در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها سرمایه‌ای به ارزش 13 هزار میلیارد تومان محقق می‌شود.

  وی افزود: این طرح‌های ملی و مهم در راستای افزایش ظرفیت تولید در بخش‌های استراتژیک صنعتی است و به صورت مستقیم اشتغالزایی برای 17 هزار و 300 نفر را به همراه دارد.

  قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید در ادامه به تکمیل و راه‌اندازی 5400 طرح در استان‌های کشور طی سال 1395 اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از این تعداد طرح سرمایه‌ای به ارزش 22 هزار میلیارد تومان محقق می‌شود و این طرح‌ها در راستای افزایش ظرفیت تولید در کلیه بخش‌های صنعتی است.

  رحمانی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعداد واحدهای کوچک و متوسط تولیدکننده که تسهیلات دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: به 17 هزار و 589 واحد کوچک و متوسط از ابتدای اردیبهشت‌ماه تا کنون تسهیلات ارائه شده است.

  وی ادامه داد: از مجموع این واحدها، 9300 واحد کوچک و متوسط و 8576 واحد نیز از طریق بانک‌ها تسهیلات دریافت کردند.

  به گفته قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید، تسهیلات ارائه شده از طریق سامانه وزارتخانه معادل 6500 میلیارد تومان و تسهیلات ارائه شده از طریق بانک‌ها معادل 5500 میلیارد تومان بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۵ روز پیش
  آرشیو