عصر بازار

بیمه شدگان قالیبافی ، باربری و رانندگی پالایش می شوند

عصر اعتبار- مدیرکل دفتر بیمه های اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت که با آغاز پالایش و شناسایی کارگران بیمه ساختمانی ، کارگران دیگر مشاغل مانند قالیبافان ، باربران و رانندگان هم پالایش می شوند .

بیمه شدگان قالیبافی ، باربری و رانندگی پالایش می شوند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا در ساری افزود : پرداخت یارانه دولتی برای بیمه بعضی مشاغل مانند کارگران ساختمانی که در سال های اخیر اجرا شد ، مورد سواستفاده قرار گرفت .
  وی توضیح داد : این نوع بیمه که با یارانه دولتی و ارزان قیمت تعریف شده فقط برای افرادی است که در همان شغل تعریف شده فعالیت داشته باشند و با راه اندازی سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی ایران ، پالایش بیمه شدگان این بخش با کارگران ساختمانی کلید خورده است .
  مدیرکل دفتر بیمه های اجتماعی وزارت تعاون گفت : این سامانه از ماهها قبل به صورت آزمایشی کارش را آغاز کرده بود و اکنون کار پالایش کارگران ساختمانی بیمه شده را انجام می دهد و به محض کامل شدن بانک اطلاعاتی این دسته از بیمه شدگان ، نوبت به بقیه می رسد .
  سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی صبح امروز در مازندران رونمائی شد .
  هم اکنون 800 هزار نفر از یک میلیون 100 هزار کارگر ساختمانی کشور که شاغلان غیرحقوق و مزدبگیر محسوب می شوند ، زیر پوشش بیمه قرار دارند .
  وزارت تعاون ، کار ور فاه اجتماعی تعداد شاغلان غیر مزد بگیر را 10 میلیو نفر اعلام کرد که تنها سه میلیون نفر تاکنون زیر پوشش بیمه رفته اند .
  مدیرکل دفتر بیمه های اجتماعی وزارت تعاون همچنین گفت که در حال حاضر آمار دقیقی از کارگران برخوردار از بیمه یارانه ای وجود ندارد ولی تاکید کرد که با تکمیل بانک اطلاعاتی پالایش بیمه کارگران ساختمانی و دیگر مشاغل هم ردیف ، مشکل نبود آمار هم حل می شود .
  بیمه کارگران ساختمانی ، خادمان مساجد ، رانندگان ، باربران و قالیبافان و کشاورزان در سال های اخیر برای کمک به پوشش و گستراندن چتر خدمات بیمه ای به آحاد جامعه اجرا شد .
  داشتن یارانه دولتی برای این نوع بیمه و کم شدن حق بیمه باعث شد تا زمینه سواستفاده ها از سوی افرادی که دراین مشاغل فعالیت نداشتند فراهم شود به طوری که با ورود این افراد غیر فعال و بیمه آنها حتی پرونده بیمه بسیاری از فعالان واقعی راکد باقی ماند .
  بازرسی های هر از گاهی محیط کاری و فعالیت این افراد نیز راهکاری مناسبی برای شناسایی این افراد نبود و از سال گذشته با راه اندازی سامانه خدمات رفاهی جمهوری اسلامی ایران و فعالیت آزمایشی در شهرستان های نکا ، ازنا ، خرمشهر و ساوه برای پالایش کارگران ساختمانی نتایج خوبی به دست آمد و از امسال این طرح به صورت فراگیر در تمامی استان ها آغاز شد .
  نتایج یک راستی آزمائی در استان مازندران نشان داد که 90 هزار نفر از افرادی که زیر پوشش طرح بیمه کارگران ساختمانی قرار داشتند ، در این شغل فعال نبودند .
  آمار کارگران ساختمانی مازندران 50 هزار نفر برآورد می شود و تنها 30 هزار نفر از این افراد زیر پوشش بیمه تعریف شده از سوی دولت قرار گرفته اند .

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو