عصر بازار

مدیرکل اتباع تامین اجتماعی اعلام کرد؛

شرایط بهره مندی اتباع خارجی از قانون بیمه مشاغل آزاد

عصر اعتبار- مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی شرایط بهره مندی اتباع خارجی از قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد را تشریح کرد.

شرایط بهره مندی اتباع خارجی از قانون بیمه مشاغل آزاد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، حسین جودکی افزود: در اجرای ماده ٥ قانون تامین اجتماعی با رویکرد تسهیل امور بیمه اتباع خارجی، شرایط بهره مندی اتباع موصوف از قانون بیمه حرف و مشاغل آزاد نیز فراهم شده است.
  وی اظهارکرد: اتباع خارجی دارای پروانه یا کارت کار معتبر و شاغل در کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی ، مشمول بیمه اجباری هستند و کارفرمایان این دسته از اتباع خارجی می‌بایست نسبت به بیمه کردن آنها اقدام کنند.
  جودکی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی در صورت خودداری کارفرما با انجام بازرسی، نسبت به احقاق حقوق اتباع یادشده اقدام خواهد کرد.
  براساس این گزارش، از این پس اتباع خارجی که به صورت خویش‌ فرما (خود اشتغالی) در یکی از مشاغل مشمول قانون تامین اجتماعی فعالیت دارند و دارای پروانه یا کارت کار معتبرهستند ، می‌ توانند طبق شرایط مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد نسبت به بیمه پردازی خود اقدام کنند.
  براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی،‌ 42 میلیون تن در کشور از خدمات این سازمان بهره مندند که بیش از 13 میلیون آنان بیمه شده اصلی به شمار می آیند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو