عصر بازار

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن:

با اجرایی شدن برجام فضای امید، اعتماد و همکاری در فضای اقتصادی جهانی نمایان شد

عصر اعتبار- علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: با اجرایی شدن برجام فضای امید، اعتماد و همکاری در فضای اقتصادی جهانی نمایان شد.

با اجرایی شدن برجام فضای امید، اعتماد و همکاری در فضای اقتصادی جهانی نمایان شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، وی که در محل اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی ایران و در جمع کثیری از فعالان اقتصادی عضو اتاق ایران و ایتالیا سخن می گفت ضمن اشاره به نقش بانکها در سهولت تجاری و اهمیت آن افزود : ایتالیا دارای فناوری و مهندسی پایه تکنولوژی و دانش فنی در خصوص ماشین آلات است که در سطح جهانی فعالیت می‌کند و ایتالیا کشوری مهم و مطرح در سطح اقتصاد جهانی است.
  افخمی تصریح کرد: ایران نیز دارای ظرفیت بالقوه در بازار است و دارای منابع بزرگ طبیعی ، معدنی، انرژی و ... می‌باشد. این کشور همچنین از پتانسیل نیروی تحصیل کرده و جوان برخوردار است.
  مدیرعامل بانک صنعت و معدن با طرح این سئوال که چه چیزی ایران را خاص جلوه می کند؟ بیان داشت : ایران دومین اقتصاد منطقه خاورمیانه است و از نظر بدهی در سطح بسیار پایینی است. دارای اقتصاد متنوعی است بر خلاف کشورهای منطقه که فقط دارای تولید نفت و گاز هستند ایران در کنار نفت و گاز در زمینه‌های معدنی از جمله سیمان، فولاد و نساجی در موقعیتی ممتاز است.
  وی افزود: ایران همچنین در منطقه دارای موقعیت استراتژیکی در منطقه است و می‌تواند به عنوان هاب، بین منطقه خاورمیانه و اروپا در مقیاس گسترده تر در سطح جهانی ایفای نقش نماید.
  افخمی گفت :پس از اجرایی شدن برجام ، سیستم بانکی هدف‌گذاری خوب و مناسبی را برای ورود مجدد در سیستم مالی دنیا انجام داده است تا پس از ١۰ سال تحریم بتواند با تجدد ساختار بر اساس استانداردهای جهانی خود را با نظام بانکی جهانی هماهنگ نماید.
  مقام بانکی یاد شده بانک صنعت و معدن را بانکی با سابقه ٦۰ ساله که بیشتر با شرکت ها تعامل دارد توصیف کرد و در خصوص تامین مالی طرح های پتروشیمی توسط این بانک به پتروشیمی کاویان که در عسلویه راه اندازی شده و سالانه ٢/٢ میلیون تن اتیلن تولید می کند، پتروشیمی در حال ساخت مسجد سلیمان ، پتروشیمی ایلام با تامین مالی ٢٣۰ میلیون دلاری و پتروشیمی لرستان و مهاباد که محصولات پایین دستی پتروشیمی را تولید می کنند اشاره کرد.
  وی گفت: بانک صنعت و معدن جایگاه نخست را در تامین مالی طرح های نیروگاهی در کشور دارد و در سه سال و نیم گذشته بیش از ٣ هزار مگاوات پروژه را در این زمینه به میزان ١ میلیارد و ٨۰۰ میلیون دلار تامین مالی کرده که راه اندازی شده است و ٢ هزار مگاوات دیگر نیز با تسهیلات این بانک در کشورمان در حال ساخت است.
  به گفته افخمی بانک یاد شده در حوزه آب شیرین کن ها نیز در بالاترین مقیاس های جهانی و در شهرهای حاشیه خلیج فارس فعالیت چشمگیری داشته و بیش از ٥۰ درصد از پروژه های سیمان و کاشی را نیز در ایران تامین مالی کرده است.
  وی در ادامه به فعالیت بانک صنعت و معدن در حوزه فولاد پرداخته و به طرح های فولاد یزد، نیریز، شادگان، قائنات ، سپید دشت و سبزوار و یک واحد گندله سازی در بندرعباس اشاره کرد .
  افخمی گفت : اولین قطار سریع السیر ایران توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی شده که در مسیر تهران – قم – اصفهان در حال احداث بوده و دومین طرح در این زمینه قطار مسیر تهران – مشهد است که مطالعات اولیه آن درحال انجام است.
  مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه ضمن اشاره به فعالیت این بانک در خصوص مسئولیت اجتماعی وانرژی های نو ، صنایع هواپیمایی ، کشتیرانی و قطعات اتومبیل را زمینه مناسبی برای همکاری دوکشور توصیف کرد.
  گفتنی است این نشست به مناسبت حضور یک هیئت بلند پایه از فعالان اقتصادی منطقه رجو امیلیا (Reggio Emilia) کشور ایتالیا در کشورمان برگزار شد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو