عصر بازار

برنامه ششم هفته آینده در دستور کار مجلس

عصر اعتبار- یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که لایحه برنامه ششم هفته آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

برنامه ششم هفته آینده در دستور کار مجلس
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد  اظهار کرد: طبق برنامه زمان‌بندی و بر مبنای آیین نامه داخلی مجلس بررسی لایحه برنامه ششم در کمیسیون تلفیق برنامه این هفته به اتمام می رسد و طبیعتا باید چاپ شود و چند روز در اختیار نمایندگان قرار گیرد و از هفته آینده در دستور کار مجلس خواهد بود.

  وی افزود: طی این مدت تمامی دستور کارهای مجلس اعم از سوال از وزرا و طرح ها و لوایح متوقف می شود و به موازات مباحثی که در ارتباط با لایحه برنامه ششم در هفته آینده در صحن علنی مطرح می شود بودجه 96 مسیر خود را برای تصویب طی خواهد کرد. بدین ترتیب که کمیسیون‌های تخصصی به مدت دو هفته فرصت دارند نسبت به مواد ارجاعی اظهارنظر کنند و بعد از دو هفته کمیسیون تلفیق بودجه شکل می گیرد که ترکیب آن متفاوت از کمیسیون تلفیق برنامه است و باید مجددا نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی در کمیسیون تلفیق بودجه انتخاب شوند.

  نماینده مردم ساری در مجلس ادامه داد: بر این اساس کمیسیون تلفیق در مدت 15 روز فرصت دارد گزارش های ارجاعی از سوی کمیسیون ها را بررسی کنند و گزارش های نهایی خود را به صحن علنی ارجاع کنند که این مدت زمان دو هفته ای تا دو هفته دیگر قابل تمدید است، بر همین اساس از هفته‌آینده که بودجه در دستور کار کمیسیون های تخصصی و کمیسیون تلفیق قرار دارد حداکثر 45 روز فرصت است که گزارش تلفیق بودجه 96 نهایی و به صحن علنی ارجاع شود.

  یوسف نژاد در پایان خاطر نشان کرد: در همین فاصله بررسی برنامه ششم در صحن علنی باید به اتمام برسد و پس از نهایی شدن برنامه بودجه 96 در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت تا مراحل تصویب را طی کند.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو