عصر بازار

بیش از ۱۰۰ بانک در روسیه تعطیل شد

عصر اعتبار- اجرای سیاست های کلان اقتصادی از سوی دولت روسیه برای نظم بخشی به فعالیت بانکی و مالی و همچنین نظارت فراگیر براساس ارزیابی های همیشگی سبب تعطیلی ۱۰۰ بانک این کشور در یک سال اخیر شده است.

بیش از ۱۰۰ بانک در روسیه تعطیل شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، بانک مرکزی روسیه راهبرد سالم سازی ساختار مالی را از سال 2013 اجرا کرده و در مجموع حدود 300 بانک را در این مدت تعطیل کرده است.
  براساس تصمیم تازه بانک مرکزی روسیه که امروز (دوشنبه) انتشار یافت، تعطیلی چهار بانک دیگر نیز تائید شد که ام.2.ام در مکان 164 فهرست بانکی بزرگترین آنها به شمار می رود و تمام تلاش صاحبان آن نیز با امکان پیشنهاد افزایش سرمایه نتیجه ای نداشت.
  روزنامه راسیسکایا گازتا نیز امروز نوشت: تا کمتر از یک دهه قبل 1000 بانک در روسیه فعالیت می کردند که اکنون به 585 بانک رسیده است.
  بانک مرکزی روسیه لغو مجوزها را از سال 2013 با صدور مصوبه ای شروع کرد که در آن اولویت های بانکداری در این کشور تعیین شده است.
  براساس پیش بینی های کارشناسان اقتصادی، انتظار می رود سال آینده نیز روند تعطیلی بانک ها ادامه یابد، اما از شمار تعطیلی بانک ها کاسته شود.
  در همین حال ایزوستیا روزنامه دیگر روسی در مورد لغو مجوز فعالیت بانک های روسی نوشت: تعطیلی بانک ها به صاحبان حساب هاب پس انداز در سال 2016 حدود 50 میلیارد روبل (بیش از 800 میلیون دلار) زیان وارد کرده است.
  در گزارش روزنامه روسی آمده است: موجودی حساب ها تا یک میلیون و 400 هزار روبل (حدود 22 هزار دلار) بیمه می شود و ارقام بیشتر را در بر نمی گیرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو