عصر بازار

بورس کالا اعلام کرد؛

کاهش بهای سکه در سررسیدهای بازار آتی

عصر اعتبار- قیمت دلار روند رو به پایینی را تجربه کرد تا بازار سکه به کمک ارزیابی های منفی برای اونس در روز دوشنبه، یک روز نسبتا کاهشی را پشت سر بگذارد.

کاهش بهای سکه در سررسیدهای بازار آتی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر،  روز یکشنبه بازار ارز نسبت به روزهای قبل نوسان محدودتری داشت تا روز کم‌استرسی برای فعالان این بازار سپری شود، به طوری که دلار طی این روز 12 تومان از ارزش خود را از دست داد تا از مرز 3 هزار و 900 تومانی پایین برود و به قیمت 3 هزار و 895 تومان برسد.

  طی معاملات روز یکشنبه، هر چهار سررسید بازار آتی به جز سررسید تیر ماه که تغییری را تجربه نکرد با روند کاهشی رو به رو شد؛  بر این اساس روز گذشته سکه تحویل دی ماه با کاهش 0.8 درصدی به قیمت یک میلیون 138 هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و 154 هزار تومان معامله شد و 0.04 درصد افت داشت. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با کاهش قیمت 0.06 درصدی با نرخ یک میلیون و 169 هزار تومان به فروش رسید. همچنین سررسید تیر سال آینده با نرخ یک میلیون و 185 هزار تومان معامله شد و ثابت باقی ماند و در پایان نیز سر رسید شهریور ماه با افت0.07 درصدی با قیمت یک میلیون و 202 هزار تومان معامله شد.

  حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز شنبه به رقم 3 هزار و 403 قرارداد و ارزش آن به 363 میلیارد ریال رسید؛ ضمن اینکه همسو با افت قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی 2 هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و 136 هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی در روزی که بازارهای جهانی تعطیل بود، عمدتا تحت‌تاثیر نوسانات قیمت دلار قرار داشت.

  همچنین حجم معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران طی معاملات امروز به 20 سکه به ارزش 226 میلیون ریال رسید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو