عصر بازار

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بیل گیتس در حوزه انرژی‌های پاک

عصر اعتبار- بیل گیتس با گسترش دامنه فعالیت های خود در حوزه فناوری قصد دارد بیش از یک میلیارد دلار در شرکت هایی که در زمینه انرژی های پاک فعالیت می کنند، سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بیل گیتس در حوزه انرژی‌های پاک
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، مجموعه سرمایه گذاری که قصد دارد در این زمینه فعالیت کند Breakthrough Energy Ventures نام دارد و 20 سرمایه گذار مشهور دنیای فناوری از تاسیس و راه اندازی آن پشتیبانی می کنند.

  از جمله این سرمایه گذاران می توان به بیل گیتس، جک ما رییس علی بابا، وینود خوسالا از Khosla Ventures و هاسو پلاتر یکی از موسسان شرکت SAP اشاره کرد.

  بیل گیتس موسس مایکروسافت سال قبل از برنامه های خود برای انجام این سرمایه گذاری خبر داده بود و در جریان برگزاری نشست پاریس با موضع تغییرات آب و هوایی اقداماتی از این دست را راهی برای تسریع کاربرد روش های نوآورانه به منظور مقابله با تغییرات آب و هوایی دانسته بود.

  وی در این مورد گفته است: هدف ما تاسیس شرکت هایی است که نسل جدیدی از انرژی های قابل اتکا، کم هزینه و رها از آلودگی را در دسترس جهانیان قرار دهند.

  قرار است سرمایه های جمع آوری شده با این هدف در یک بازه زمانی 20 ساله هزینه شوند و زمینه سرمایه گذاری آنها هم بسیار متنوع بوده و حوزه های بسیار گوناگون علوم و فنون را شامل می شوند.

  سرمایه گذاری مذکور در شرایطی که دونالد ترامپ به زودی دوران ریاست جمهوری خود را آغاز می کند و اعتقاد چندانی نیز به تغییرات آب و هوایی ندارد، قابل تامل و معنادار به نظر می رسد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو