عصر بازار

اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی در بودجه ۹۶

عصر اعتبار- رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: در بودجه سال آینده ۳۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی کشور اختصاص یافته است.

اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی در بودجه ۹۶
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، حسین مقصودی شنبه شب در جمع مردم داورزن افزود: در این راستا اعتبارات ویژه برای اجرای طرح ناحیه صنعتی داورزن نیز اختصاص داده شد.
  نماینده سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین در بودجه سال 1396 هشت درصد از درآمد کلان شهرهای کشور برای توسعه روستاها به دهیاری های شهرهای کمتر از 50 هزار نفر اختصاص یافته است.
  وی گفت: 2 هزار و 232 هکتار از اراضی شهرستان داورزن زیر کشت گیاهان دارویی است که این موضوع باید مورد توجه مسئولان برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باشد.
  مقصودی افزود: داورزن با تولید سالانه 300 تن فلفل قرمز، 410 تن کنجد و 200 تن خاکشیر از نظر تولید این محصولات در رتبه های نخست کشوری و استانی قرار دارد.
  وی ادامه داد: حدود 40 کارگاه فلفل کوبی با ظرفیت اشتغال 200 نفر در روستای بیزه از توابع بخش مرکزی این شهرستان وجود دارد که بسیاری از محصول فلفل شهرستان های اطراف، استان خراسان شمالی و استان های مرکزی کشور در این روستا فرآوری می شود.
  وی اظهار کرد: نبود صنایع تبدیلی و فرآوری بخش کشاورزی در منطقه داورزن باعث شده است محصولات شهرستان به صورت خام در بازار عرضه شود.
  عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: بزرگترین مجتمع گلخانه ای غرب خراسان رضوی به وسعت 50 هکتار در روستای ریوند بخش باشتین این شهرستان احداث شده که به دلیل نبود سرمایه گذار، سه واحد گلخانه ای آن فعال شده است.
  وی گفت: 50 هکتار از اراضی شهرستان برای احداث ناحیه صنعتی داورزن اختصاص داده شده است که به زودی اجرای مراحل یک و 2 آن آغاز می شود.
  مقصودی اظهار کرد: وجود 185 واحد مرغداری و تولید 10 درصد از گوشت سفید استان از ظرفیت های مهم این شهرستان برای سرمایه گذاری است.
  وی به در خواست مردم داورزن برای استقرار اداره ثبت اسناد، جمعیت هلال احمر و توسعه مرکز اقامتی و رفاهی این شهرستان اشاره کرد و گفت: پیگیری های لازم برای استقرار این ادارات انجام شده و انتظار مردم از مسئولان استانی تسریع در استقرار این ادارات است.
  مقصودی افزود: سه میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی استانی برای توسعه مرکز اقامتی و رفاهی شهرستان داورزن اختصاص داده شد.
  وی اظهار کرد: همچنین یک میلیارد و 200 میلیون ریال برای احیا و مرمت قنوات شهرستان داورزن از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران تخصیص یافت.
  این نماینده مجلس گفت: برای تکمیل طرح مجتمع خیریه خدمات بهزیستی شهرستان داورزن هم 500 میلیون ریال در قالب خرید تجهیزات اختصاص داده شد.
  فرماندار داورزن نیز در این نشست گفت: فرمانداران در شورای برنامه ریزی شهرستان از اختیارات کمتری برخوردارند و اعتبارات از طریق شورای برنامه ریزی استان درسر فصل های مشخص توزیع می شود.
  رضا فلاحی افزود: داورزن در سال های پایانی دولت دهم به شهرستان ارتقا یافت اما اعتبارات در نظر گرفته شده برای این شهرستان مناسب نبود.
  وی تکمیل نشدن تشکیلات اداری شهرستان داورزن را از دیگر مشکلات این شهرستان دانست.
  مرکز شهرستان 320 هزار نفری داورزن در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو