عصر بازار

سرمایه گذاری ۱۵۷ میلیارد دلاری کویت در بازارهای مالی انگلستان

عصر اعتبار- سازمان سرمایه گذاری کویت، ۱۵۷ میلیارد دلار از دارایی های خود را در بازارهای مالی انگلستان سرمایه گذاری کرده که بخش اعظم آن مربوط به سهام و اوراق بهادار است.

سرمایه گذاری ۱۵۷ میلیارد دلاری کویت در بازارهای مالی انگلستان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، نمایندگی سازمان سرمایه گذاری کویت در لندن سرمایه گذاری های کلانی برابر 157 میلیارد دلار را اداره می کند که حدود 90 درصد آن (143میلیارد دلار) در بخش بازار سهام و اوراق بهادار است.
  کویت در حال حاضر بیش از 31 میلیارد دلار ذخایر ارزی در اختیار دارد که پشتوانه ای قوی برای اقتصاد این کشور می باشد و موجب حفظ ارزش دینار کویت به عنوان گران ترین ارز دنیا شده است .
  کویت در دوره گرانی بهای نفت موفق شد ذخایر مالی گسترده ای را مهیا سازد و در حال حاضر سعی می کند با در پیش گرفتن سیاست های اقتصادی اصلاح گرایانه، مانع هدر رفتن منابع مالی شود .
  سرمایه گذاری های کویت بیشتر در کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس بوده و به عقیده کارشناسان شرایط اقتصادی کویت به تحولات اقتصادی این کشورها گره خورده است .
  سازمان سرمایه‌گذاری کویت به عنوان یک سازمان دولتی، وظیفه مدیریت دارایی ها و سرمایه گذاری های خارجی این کشور را برعهده دارد و یکی از ثروتمندترین نهادهای مالی در این کشور شناخته می شود.
  سازمان سرمایه‌گذاری کویت در چندین شرکت چندملیتی معتبر دارای سهام می باشد که برای نمونه می‌توان به سیتی‌گروپ (6٪ درصد)، مریل لینچ (4٫8٪ درصد)، دایملر (7٫6٪ درصد) و بی‌پی (1٫75٪ درصد) اشاره کرد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو